Games with Gold vs PlayStation Plus – wrzesień 2018

2

Kto wygrał w tym miesiącu?

  NASTĘPNA 

1. Prison Architect: Xbox One Edition – XONE
2. Livelock – XONE
3. LEGO Star Wars III: The Clone Wars – X360, XONE
4. Sega Vintage Collection: Monster World – X360, XONE

gwg

W ubiegłym miesiącu rywalizacja stała na stosunkowo wysokim poziomie, jednakże ofercie Sony trochę brakowało żeby przebić gry przygotowane przez Microsoft. Forza Horizon 2 to naprawdę świetna produkcja i już ona sama wystarczyła, żeby pokonać konkurencję. Niestety, tego samego nie można powiedzieć w tym miesiącu – jest zbyt „indyczo” i zachowawczo. Szkoda, że nie udało się utrzymać wysokiego poziomu.

Skłamałbym, gdybym napisał, że Prison Architect to słaba gra. Nie jest to jednak produkcja, o której marzyliby dniami i nocami abonenci subskrypcji Games with Gold. Produkcja studia Introversion Software to ciekawy indyk, którego akcja (jak sama nazwa wskazuje) osadzona została za murami więzienia. Zadaniem gracza nie jest jednak widowiskowa ucieczka niczym z A Way Out (recenzja), ponieważ ten stoi po drugiej stronie barykady. Tytuł jest więc strategią ekonomiczną, w której to my zarządzamy przybytkiem pełnym bandziorów i kryminalistów. Gra się w to naprawdę przyjemnie, aczkolwiek nie liczcie na nic wyjątkowego.

Livelock to kolejna produkcja z wrześniowej oferty Microsoftu, która jest po prostu… poprawna. I nic więcej. Dzieło studia Tuque Games to kooperacyjna strzelanka science fiction, w której akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Podobnie, jak w przypadku Prison Architect, przy tym tytule również możecie nieźle się zrelaksować, zwłaszcza, gdy będziecie mieli znajomków do wspólnego eliminowania zbuntowanych maszyn. Rozgrywka bywa mocno uzależniająca, dlatego zarezerwujcie sobie sporo wolnego czasu. Jeśli graliście kiedykolwiek w Alienation, to doskonale wiecie o czym mówię.

Zgodnie z tradycją, Gigant z Redmond udostępni również dwa tytuły na Xboksa 360, w które można także ograć na XONE dzięki wstecznej kompatybilności. Pierwszą produkcją będzie LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Co tu dużo mówić, każdy wie jak wyglądają gry studia Traveller’s Tales, a ta odsłona Gwiezdnych Wojen nie wyróżnia się niczym od reszty pozycji. Ciekawe może być dla graczy jedynie to, że fabuła nie bazuje na kinowych hitach, tylko serialu „Wojna klonów”.

Ostatnia pozycja to prawdziwy rarytas dla fanów oldschoolowego grania, pod warunkiem, że w Polsce w ogóle ktokolwiek kojarzy tę serię. Sega Vintage Collection: Monster World to zbiorcze wydanie trzech odsłon japońskiej serii dwuwymiarowych platformówek. Nie jest to może produkt pierwszej potrzeby, ale z pewnością może się spodobać. Przyznam szczerze, że w serię nigdy nie grałem, ale z chęcią sprawdziłbym, o co w niej chodzi. Szczególnie, że gameplaye wyglądają całkiem nieźle.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja2 komentarze

Zostaw komentarz