Games with Gold vs PlayStation Plus – styczeń 2018

0

ps

Wszystko wskazuje na to, że wysokobudżetowe tytuły na dobre wróciły do oferty Sony. W ubiegłym miesiącu mieliśmy drugą odsłonę Darksiders, a teraz w PlayStation Plus dostępny będzie Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Kontynuacja Buntu Ludzkości to kawał porządnej gry, w której ponownie wcielamy się w postać Adama Jensena. Twórcy wyciągnęli wnioski względem poprzedniczki, dzięki czemu tytuł ponownie kładł większy nacisk na skradankowe mechaniki i narrację. Wielką frajdą dla miłośników dzieł studia Telltale będzie również Batman ich autorstwa. Co prawda, produkcja borykała się z wieloma problemami natury technicznej, ale obecnie sporą ich część wyeliminowano. Poza tym, mówimy o Mrocznym Rycerzu, ta gra nie może się nie podobać.

Nie zaskoczę nikogo, jeśli napiszę, że po raz kolejny Sony udostępniło To Jesteś Ty, ale na szczęście nie powtórzono tego błędu przy okazji gry dedykowanej goglom wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze PlayStation VR zagrają w StarBlood Arena, czyli średniaka polegającego na walce bojowymi kapsułami w przestrzeni kosmicznej. Jeśli natomiast wolicie coś bardziej klasycznego, to powinniście sprawdzić Uncanny Valley, będące dwuwymiarowym survival horrorem utrzymanym w pixel-artowej oprawie wizualnej. Nie jest może to najlepszy z indyków, ale produkcja posiada niezły klimat i bardzo dobrze prowadzoną atmosferę grozy.

Niestety, nie mogę napisać zbyt wielu pozytywów o następnej grze, czyli Sacred 3. Tytuł sam w sobie nie był taki zły (ot zwykły hack & slash), ale miał pecha, że podpiął się pod świetną markę, która zaliczyła dwie bardzo udane odsłony. „Trójka” w niczym nie przypomina poprzedniczek i jest zaledwie niezbyt przyjemnym skokiem na kasę. Book of Unwritten Tales 2 również nie dorównało poziomem swojej pierwszej części, ale warto grę sprawdzić, chociażby z tego względu, że na konsolach raczej nie często spotykamy przygodówki point & click. Ostatnią grą stycznia w PlayStation Plus jest Psycho-Pass: Mandatory Happiness – typowa japońska visual novela, nie wyróżniająca się na tle konkurencji niczym szczególnym. Dużym plusem gry jest natomiast nieliniowa rozgrywka, oferująca wiele ścieżek fabularnych.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4) – 2016
Ocena na Metacritic: 84/100

Batman: The Telltale Series (PS4) – 2016
Ocen na Metacritic: 68/100

StarBlood Arena (PS VR) – 2017
Ocena na Metacritic: 68/100

To jesteś Ty (PS4) – 2017 (bonusowy tytuł)
Ocena na Metacritic: 70/100

Sacred 3 (PS3) – 2014
Ocena na Metacritic: 56/100

Book of Unwritten Tales 2 (PS3) – 2015
Ocena na Metacritic: 63/100

Psycho-Pass: Mandatory Happiness (PS Vita) – 2016
Ocena na Metacritic: 64/100

Uncanny Valley (PS Vita, PS4) – 2017
Ocena na Metacritic: 52/100

PODSUMOWANIE

Gdybym sugerował się wyłącznie ocenami z Metacritica, to wygraną przyznałbym ofercie Microsoftu. Jako, że gry z konsol wiodących (PlayStation 4 i Xbox One) uważam za te najważniejsze, bazowanie na średniej wszystkich tytułów byłoby w tym miesiącu mocno niesprawiedliwe. Sony pokazało klasę udostępniając tak dobry tytuł, jakim jest Deux Ex: Rozłam Ludzkości, a ich telltale’owski Batman również daje radę. W tym miejscu, na Games with Gold dostępne są tytuły, które stoją co najmniej o poziom niżej, niż produkcja Eidos Montreal. W związku z tym, styczniową batalię zwycięża Sony i PlayStation Plus.

 
1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz