Games with Gold vs PlayStation Plus – sierpień 2018

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Mafia III (PS4) – 2016
Ocena na Metacritic: 68/100

Dead by Daylight (PS4) – 2017
Ocen na Metacritic: 64/100

Bound by Flame (PS3) – 2014
Ocena na Metacritic: 56/100

Wiedza to Potęga (PS4 – PlayLink) – 2017
Ocena na Metacritic: 71/100

Here They Lie (PS4 – PS VR) – 2016
Ocena na Metacritic: 62/100

Serious Sam 3: BFE (PS3) – 2012
Ocena na Metacritic: 72/100 (ocena wersji PC)

Draw Slasher (PS Vita, PS4) – 2013
Ocena na Metacritic: 69/100

Space Hulk (PS Vita) – 2015
Ocena na Metacritic: 51/100

ps

Jakoś nie czułem się porwany przez lipcowy rzut PlayStation Plus. Absolver był całkiem spoko, ale nie jest to zdecydowanie produkcja, o której chciałoby się pamiętać latami. Trochę więcej emocji wzbudziło Heavy Rain, aczkolwiek cały czas twierdzę, że remaster na PlayStation 4 jest mega słaby. Na szczęście, sama gra to kawał porządnego tytułu, więc można było przymknąć oko na pewne niedociągnięcia. Zobaczmy natomiast jak wygląda sytuacja w tym miesiącu.

Głównym tytułem w sierpniu została trzecia odsłona Mafii. U nas Dawid co prawda wystawił grze całkiem konkretną ocenę, ale reszta świata nie była chyba tak pozytywnie nastawiona do tego „dziełka”. Normalnie zalecałbym trzymać się od tej produkcji z daleka, ale skoro jest już dostępna w ramach abonamentu, to może warto dać jej szansę. Nawet jeśli stwierdzicie w pewnym momencie, że to nie wasza bajka, to nie będzie problemu z usunięciem jej z dysku. A nuż, może się wkręcicie i docenicie bardziej niż pierwszą część serii (he he).

Dead by Daylight to asymetryczny survival horror nastawiony na rozgrywki wieloosobowe. Jeden z użytkowników wciela się w seryjnego zabójcę, natomiast reszta graczy przejmuje kontrolę nad jego ofiarami (bądź nie). Tytuł spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem wśród społeczności, przez co dosyć szybko zniknął z naszych radarów. Jeśli jednak czujecie potrzebę dowiedzieć się o grze czegoś więcej, to odsyłam was do recki Dawida. A tak szczerze, to zamiast tracić czas na ten tytuł, lepiej zbierzcie znajomych i pograjcie wspólnie w bonusową gierkę – Wiedza to potęga. Szczerze mówiąc, z tej produkcji cieszę się najbardziej.

Sony nie zapomniało również posiadaczach gogli wirtualnej rzeczywistości. Jeśli więc nadal macie PlayStation VR, to przygotujcie się na zawał serca w Here They Lie. Z kolei w wirtualne ręce właścicieli PlayStation 3 wpadnie Bound by Flame i trzecia odsłona Serious Sama. Pierwszy tytuł miałem okazję ograć w momencie premiery i muszę przyznać, że bawiłem się przy nim bardzo dobrze. Nie jest to RPG najwyższych lotów, ale potrafi przyciągnąć do ekranu na te kilkanaście godzin. Podobnie jest z SS3: BFE – solidny średniak, który może posłużyć jako przyjemny odstresowywacz po ciężkim dniu w pracy.

Japoński gigant nie zapomniał też o PlayStation Vita, aczkolwiek patrząc na jakość gier, można dojść do innych wniosków. Draw Slasher może dać jeszcze trochę przyjemności, jednakże produkcja studia Mass Creation to standardowa śmieciogierka na urządzenia mobilne. Space Hulka możecie sobie natomiast całkowicie odpuścić, nie warto zawracać sobie głowy tym tytułem.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz