Games with Gold vs PlayStation Plus – sierpień 2018

0

Kto wygrał w tym miesiącu?

  NASTĘPNA 

Forza Horizon 2 Standard – 10th Anniversary Edition (XONE) – 2014
Ocena na Metacritic: 86/100

For Honor (XONE) – 2017
Ocena na Metacritic: 76/100

Dead Space 3 (X360, XONE) – 2011 – gra była juz dostępna w PS+
Ocena na Metacritic: 78/100

Disney Epic Mickey 2: The Power of Two (X360, XONE) – 2012
Ocena na Metacritic: 59/100

gwg

W ubiegłym miesiącu Microsoft udostępnił tak mało interesujące tytuły, że właściwie nie pamiętam już teraz ich nazw. Jedyna gra warta wzmianki to Splinter Cell: Conviction, ale jest to produkcja z Xboksa 360, więc ma delikatnie mniejszą wartość (przynajmniej w tym cyklu). Czy Gigantowi z Redmond udało się wybić ponad przeciętności ostatnich rzutów? Zdecydowanie tak!

Kiedyś już pisałem o tym, że nie lubię ogrywać wcześniejszych odsłon samochodówek, kiedy na półkach sklepowych tkwią najnowsze, zazwyczaj lepsze wydania. Dlatego mam delikatny problem z Forza Horizon 2, która trafiła w sierpniu do Games with Gold. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to tytuł niewątpliwie udany, nawet pomimo czterech lat na karku. Playground Games jeszcze nigdy nie zawiodło z jakością swoich gier, dlatego śmiało pobierajcie „dwójkę”. Niedługo premiera czwartej odsłony, więc będziecie przynajmniej mogli stwierdzić, czy warto na nią czekać, ponieważ producent raczej utrzymuje podobny poziom w swoich dziełach.

Bez wątpienia For Honor miał być o wiele bardziej znaczącym tytułem. Ubisoft miał co do niego wielkie plany, ale ostatecznie gracze dosyć szybko odbili się od walk samurajów, rycerzy i wikingów. Wydawca podczas tegorocznych targów E3 rozdawał grę za darmo na PC, co może świadczyć wyłącznie o tym, że na siłę próbuje podbić jej statystyki. Co zresztą się stało, o czym nie omieszkał o poinformować Ubi. Pomijając korporacyjne zagrywki, w grę można przyjemnie popykać, w szczególności, gdy dostaniemy ją za darmo w ramach abonamentu. Żaden to hit, ale przyjemny średniak. Więcej o grze przeczytacie w recenzji Dawida.

Microsoft ponownie nie zapomniał o ciekawych produkcjach (przynajmniej jednej z nich) na poprzednią generację konsol. Dead Space 3 co prawda nijak ma się jakością do poprzednich odsłon, ale i tak jest bardzo grywalnym kosmicznym shooterem. Jeśli liczycie na straszny horror, to porzućcie swoje nadzieje. Twórcy w tej części zrezygnowali w większości z atmosfery grozy na rzecz brutalnej rzezi. Ale w sumie, to też miało swój urok.

Pierwsza odsłona Disney Epic Mickey była niezwykle interesującą platformówką, która swój debiut zaliczyła na konsoli Nintendo Wii. Kontynuacja o podtytule The Power of Two to niestety nieporozumienie. Rozgrywka była nieciekawa, a gra borykała się z wieloma problemami technicznymi. Nie traćcie czasu na tego crapiszcza, lepiej przeznaczyć dzień na coś bardziej wartościowego. Przy okazji, przypominam ponownie, że w oba tytuły z X360 można zagrać na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz