Games with Gold vs PlayStation Plus – październik 2018

1

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1. Friday the 13th: The Game – PS4
2. Laser League – PS4
3. Wiedza to Potęga – PS4 (PlayLink)
4. Master Reboot – PS3
6. The Bridge – PS Vita, PS3, PS4
7. Rocketbirds 2: Evolution – PS Vita, PS4
8. 2064: Read Only Memories – PS Vita

ps

Tak jak pisałem wcześniej, we wrześniu Sony ostro zaszalało, udostępniając na PlayStation 4 dwie solidne produkcje. Niestety, PlayStation Plus straciło tym razem parę, przez co musimy przeczekać do kolejnego miesiąca, żeby pograć w coś naprawdę godnego uwagi. Aczkolwiek, obstawiam, że koniec roku będzie już raczej średniawy, abyśmy mogli skupić się na Red Dead Redemption II i innych hiciorach drugiej połowy 2018 roku.

Jakiś czas temu w ofercie dostępne było mocno średnie Dead by Daylight, dlatego dziwi mnie bardzo pojawienie się bliźniaczego Friday the 13th: The Game. Co prawda, gra opowiadająca o Jasonie Voorheesie jest lepsza od konkurencyjnego tytułu, ale to i tak nie zmienia faktu, że jego udostępnienie w PlayStation Plus jest mocno zaskakujące. Wokół produkcji krążą obecnie niezbyt dobre historie i wszystko wskazuje na to, że dzieło Illfonic Games niedługo będzie całkowicie martwe. Wszystko rozchodzi się o jakieś sprawy sądowe i inne syfy, które zdecydowanie nie pomagają w rozwijaniu gry.

O drugim tytule niestety nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem okazji ograć Laser League. Z tego co jednak widzę, za produkcję odpowiada studio Roll7, mające na swoim koncie świetne OlliOlli oraz równie dobre Not a Hero. W związku z tym, może to oznaczać, że ich kolejny tytuł będzie co najmniej godny uwagi. Gameplaye prezentują się dziwacznie, ale w przypadku tego typu gier raczej nie należy sugerować się filmikami z Internetu. Widać, że gierka stawia mocny nacisk na dynamiczna rozgrywkę, więc o jej jakości będzie można dopiero powiedzieć, gdy przetestuje się grę osobiście. Tak zamierzam zrobić.

Jeśli nie obawiacie się odrobinę pogłówkować, to powinniście sprawdzić Master Reboot, psychologiczną przygodówkę od Wales Interactive. Albo wiecie co, olejcie tego średniaka i lepiej skupcie się na The Bridge, którego odpalicie też na PlayStation 4. Miałem okazję ograć ten tytuł na premierę w 2013 roku i z chęcią ponownie do niego wrócę. Dzieło dwóch twórców czaruje swoją oprawą wizualną oraz niezwykle wciągającą i wymagająca rozgrywką. Całość nawiązuje do iluzjonistycznych obrazów M.C. Eschera, co samo w sobie jest ogromną wartością tej gry,

Ponadto, Sony postanowiło udostępnić jeszcze Rocketbirds 2: Evolution oraz 2064: Read Only Memories. Uwielbiam dwuwymiarowe platformówki, dlatego z chęcią sprawdzę, jak to jest być uzbrojonym ptakiem walczącym z innymi ptakami za pomocą broni palnej. Gameplaye nie prezentują niczego odkrywczego, ale może nie będzie tak źle. Sprawdzę to. Intryguje mnie również druga produkcja, będąca odlschoolową przygodówką point & click. Oceny na metacritic (średnia 76/100) sugerują, że może być w miarę dobrze.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz