Games with Gold vs PlayStation Plus – październik 2018

1

Kto wygrał w tym miesiącu?

  NASTĘPNA 

1. Overcooked – XONE
2. Victor Vran – XONE
3. Stuntman: Ignition – X360, XONE
4. Hitman: Blood Money – X360, XONE

gwg

W ubiegłym miesiącu Sony poleciało z grubej rury, kompletnie deklasując konkurencję. W październiku nie spodziewajcie się jednak mocnej odpowiedzi, ponieważ właśnie wkroczyliśmy w sezon wielkich premier, dlatego żadna z firm nie chce odciągać od nich uwagi graczy. Mimo to, Microsoft całkiem nieźle poradził sobie z tą sytuacją, udostępniając mniej popularne, ale dobre produkcje.

Jakiś czas temu zadebiutowała druga odsłona Overcooked, która jest jeszcze lepsza od „jedynki”. Dlatego jeśli wahaliście się do tej pory z zakupem, to koniecznie sprawdźcie pierwszą część, a jestem przekonany, że zapragniecie spędzić z tą marką jeszcze więcej wolnego czasu. Dzieło studia Ghost Town Games to przyjemna zręcznościówka, kładąca ogromny nacisk na rozgrywkę kooperacyjną dla czterech graczy. Głównym zadaniem użytkowników jest radzenie sobie z coraz to bardziej wymagającymi wyzwaniami kulinarnymi. Całość została okraszona niewybrednym humorem, dzięki czemu uśmiech z pewnością nie będzie wam schodził z twarzy.

Victor Vran nie jest może produkcją, o której marzylibyśmy wieczorami, ale z pewnością nie można powiedzieć, że jest to zła gra. Dzieło Haemimont Games to ciekawy hack & slash osadzony w niezwykle mrocznym i brutalnym settingu. Rozgrywka przypomina serię Diablo, co oznacza, że przez cały czas łazimy po rozległych mapach i tłuczemy kolejne zastępy wrogów. Niezbyt to wszystko ambitne, ale przecież nie musi takie być. Victor Vran zapewnia w miarę satysfakcjonujący gameplay – osoby lubujące się w takich grach będą zadowolone.

Stuntman: Ignition swego czasu zbierał naprawdę dobre oceny od recenzentów z całego świata. Gierka dosyć mocno się postarzała (zadebiutowała jedenaście lat temu), ale i tak nadal może posłużyć jako interesujący wypełniacz pomiędzy większymi premierami. W grze wcielamy się w kaskadera pracującego na planach filmowych. Naszym zadaniem jest branie udziału w jak najbardziej widowiskowych scenach akcji, w których rządzą wybuchy, rozwalające się fury i inne charakterystyczne dla filmów sensacyjnych elementy. Warto dodać, że za sprawą wstecznej kompatybilności, grę odpalicie na Xboksie One.

W listopadzie do sprzedaży trafi drugi sezon nowej serii o Hitmanie. Microsoft stwierdził więc, że warto przed premierą przypomnieć sobie jedną z lepszych odsłon przygód Agenta 47. Blood Money (w Polsce znane jako Krwawa Forsa) swego czasu wciągnęło mnie na tyle mocno, że nie potrzebowałem żadnych innych gier. Siła produkcji jest ogromna swoboda w wykonywaniu zadań – tylko od gracza zależy w jaki sposób podejdzie do rozwiązania problemu. Możliwości było na tyle dużo, że tytuł można było powtarzać kilkukrotnie, za każdym razem bawiąc się równie dobrze.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz