Games with Gold vs PlayStation Plus – maj 2018

1

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Beyond: Two Souls (PS4) – 2015
Ocena na Metacritic: 72/100

Rayman Legends (PS4) – 2016 (było w Games with Gold)
Ocen na Metacritic: 81/100

Risen 3: Titan Lords (PS3) – 2014
Ocena na Metacritic: 90/100

Eat Them (PS3) – 2010
Ocena na Metacritic: 65/100

King Oddball (PS Vita) – 2014
Ocena na Metacritic: 64/100

Furmins (PS Vita) – 2013
Ocena na Metacritic: 69/100

Zdecydowanie bardziej przychylnie patrzyłbym na ofertę PlayStation Plus, gdyby dało radę podmienić platformy dwóch gier dostępnych w majowym rzucie. Beyond: Two Souls wywaliłbym na PlayStation 3, natomiast trzecią odsłonę Risena z chęcią przytuliłbym w edycji dedykowanej ósmej generacji konsol. Szkoda, że Sony podjęło odwrotną decyzję…

Risen 3: Titan Lords to kawał porządnego RPG-a, pokazującego, że jak Piranha Bytes się postara, to jest w stanie zrobić coś porządnego (tak, piję do tragicznego Eleksa). „Trójka” zerwała trochę z gothicowością (pewnie, że jest takie słowo), na rzecz nowych mechanik i wyszło jej to na dobre. Mimo to, fani przygód Bezimiennego z Górniczej Doliny znajdą tutaj masę znajomych elementów oraz specyficzny klimat, występujący wyłącznie w produkcjach kultowego w naszym kraju niemieckiego producenta.

Jak to zwykle bywa w przypadku gier na PlayStation 3 i PlayStation Vita, ich poziom nie prezentuje się zbyt oszałamiająco. Na szczęście, żaden z pozostałych tytułów nie jest standardową kaszanką, od której lepiej trzymać się z daleka. Zarówno Eath Them, King Oddball, jak i Furmins to klasyczne średniaki, które miejscami są w stanie wykrzesać z siebie coś więcej. Nie są na tyle dobre, żeby warto było o nich szerzej pisać, ale też nie na tyle złe, żeby w ogóle nie przypisywać ich do swojego konta.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz