Games with Gold vs PlayStation Plus – luty 2018

0

POPRZEDNIA

ps

Ubiegły miesiąc była dla posiadaczy PlayStation Plus niezwykle łaskawy, czego niestety nie można powiedzieć o lutowym rzucie. W miejsce bardzo dobrego Deus Ex: Rozłam Ludzkości wskoczy cieniuteńki Knack, będący jednym z tytułów startowych platformy PlayStation 4. Pierwsza część była jednak mizerną platformówką, które dawała radość wyłącznie w kooperacji z innym graczem. Świetnie sprawdza się zatem do wspólnego grania ze swoimi pociechami. Zamiast tracić czas na Knacka, lepiej od razu sięgnąć po cudowne RiME, nad którym rozpływałem się swego czasu w recenzji. Produkcja hiszpańskiego studia Tequila Works oferuje przepiękną podróż, pełną fantastycznych wydarzeń oraz masy wzruszeń. Idealna propozycja dla fanów The Last Guardian.

Stał się prawdziwy cud, ponieważ Sony w końcu zrezygnowało z wrzucania do PlayStation Plus gry To Jesteś Ty. Szkoda tylko, że w to miejsce nie wskoczył żaden inny tytuł wspierający funkcję PlayLink. Powróciło natomiast StarBlood Arena, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, co oznacza, że w grę można grać wyłącznie jeśli posiadamy gogle PS VR. Wróćmy jednak do naszej rzeczywistości i sprawdźmy, co dostaniemy na PS3 – niestety sam paździerz. Zarówno Spelunker HD i Mugen Souls Z to tytuły, które można traktować wyłącznie jako zapychacze. Nie traćmy więc na nie czasy i lećmy dalej.

Na szczęścia sytuacja w przypadku PlayStation Vita prezentuje się trochę lepiej. Co prawda, Exile’s End nie jest jakimś wybitnym dziełem, ale to przyjemna platformówka 2D, która została stworozna wyłącznie przez jedną osobę. Jeśli spojrzymy na to z tej perspektywy, będziemy w stanie wybaczyć produkcji pewne niedoskonałości. Bardzo dobrze prezentuje się natomiast Grand Kingdom, w które będzie można zagrać także na PlayStation 4. Produkcja studia MonochromeCorp to turowy japoński RPG z przyjemną dla oka ręcznie rysowaną oprawą graficzną i ciekawie zrealizowanymi starciami. Fani gatunku z pewnością docenią ten tytuł.

Knack (PS4) – 2013
Ocena na Metacritic: 54/100

RiME (PS4) – 2017
Ocen na Metacritic: 80/100

StarBlood Arena (PS VR) – 2017
Ocena na Metacritic: 68/100

Spelunker HD (PS3) – 2010
Ocena na Metacritic: 56/100

Mugen Souls Z (PS3) – 2014
Ocena na Metacritic: 57/100

Exile’s End (PS Vita) – 2016
Ocena na Metacritic: 63/100

Grand Kingdoms (PS Vita, PS4) – 2016
Ocena na Metacritic: 78/100

PODSUMOWANIE

Jestem zawiedziony tym, jak bardzo Sony odpuściło w tym miesiącu. Większość udostępnionych tytułów pozostawia wiele do życzenia i jedynie RiME jest produkcja godną waszej uwagi. Niestety, dzieło Tequila Works to za mało żeby przebić ofertę, w której znajdują sie takie tytuły jak Shadow Warrior czy Split/Second. W takim razie, lutowy pojedynek zwycięża oferta Games with Gold.

UBIEGŁE MIESIĄCE:
2018: STYCZEŃ
2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ
2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

POPRZEDNIA

 
1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz