Games with Gold vs PlayStation Plus – lipiec 2018

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Absolver (PS4) – 2017
Ocena na Metacritic: 69/100

Heavy Rain (PS4) – 2016
Ocen na Metacritic: 78/100

Rayman 3 HD (PS3) – 2012
Ocena na Metacritic: 72/100

Extreme Exorcism (PS3) – 2015
Ocena na Metacritic: 74/100

Space Overlords (PS Vita, PS4) – 2016
Ocena na Metacritic: brak oceny/100

Zero Escape: Zero Time Dilemma (PS Vita) – 2016
Ocena na Metacritic: 83/100

ps

Zeszłomiesięczna oferta Sony mocno trafiła w mój gust i wydaje mi się, że nie byłem w tym odosobniony. Druga odsłona taktycznej serii XCOM to rewelacyjna gra, przy której można spędzić setki godzin. Trials Fusion to także bardzo udany tytuł, oferujący niesamowicie bogatą zawartość, czego efektem są ciągle zapełnione serwery w trybach online. Odkąd tytuł trafił na mój dysk, regularnie go odpalam, chociażby dla jednej przejażdżki. Cudeńko.

Niestety, w lipcu nie jest już tak kolorowo, aczkolwiek część z was pewnie będzie zachwycona udostępnionymi produkcjami. Pierwszą z nich jest Absolver, nietypowy beat’ em up nastawiony na potyczkiwieloosobowe. Rozgrywka polega przede wszystkim na oklepywaniu się po pyskach z przeciwnikami, wykorzystując do tego style walki charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu. Gra studio Sloclap miała ogromny potencjał, ale coś tu poszło ewidentnie nie tak. Sprawdzacie na własną odpowiedzialność.

Największy problem mam z ocenieniem Heavy Rain (recenzja). Z jednej strony, produkcja Davida Cage’a bardzo mi się podobała, ale z drugiej, port na PlayStation 4 był niezbyt zabawnym żartem. Ludziom odpowiedzialnym za remaster kompletnie nie chciało się dłubać przy kodzie gry, przenosząc wszystko co do jednego na nową platformę. Nawet oprawa wizualna nie została praktycznie w ogóle poprawiona. Gdybyście jednak nie mieli wcześniej okazji zagrać w Ulewę, to zdecydowanie warto, ponieważ to prawdopodobnie najlepsze dzieło Quantic Dream. Zdecydowanie lepsze, niż ostatnio wydane czerstwe Detroit: Become Human (recenzja).

Cieszę się natomiast z tego, że do PlayStation Plus trafiła odświeżona wersja trzeciej odsłony Raymana. Uwielbiam ten cykl, a w grę cisnąłem lata temu na PS2, dlatego z chęcią powrócę do tej uroczej platformówki 3D. Szkoda tylko, że w wersji HD dosłownie wyłącznie zwiększono rozdzielczość, żeby produkcja nie raniła na współczesnych, dużych telewizorach. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł warto ograć – oczywiście, pod warunkiem, że trzymacie jeszcze w domu PS3.

Nad resztą produkcji chyba nie bardzo jest sens się rozwodzić. Extreme Exorcism to przyjemna zręcznościówka 2D utrzymana w 8-bitowej konwencji. Space Overlords wygląda mega dziwnie i w ogóle nie zachęcająco – w grze sterujemy potężnym robotem, którego zadaniem jest niszczenie wszystkiego na planetach rozsianych po całym wszechświecie. Warto jednak zwrócić uwagę na Zero Escape: Zero Time Dilemma, ponieważ tytuł prezentuje się bardzo obiecująco. Pod warunkiem, że jesteście fanami visual noveli, bo w przeciwnym razie szybko się od gry odbijecie.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz