Data modyfikacji:

Games with Gold vs PlayStation Plus - lipiec 2018

Kto wygrał w tym miesiącu?

GRY DOSTĘPNE W GAMES WITH GOLD (rozwiń listę)

Assault Android Cactus (XONE) – 2017

Ocena na Metacritic: 84/100

Death Squared (XONE) – 2017

Ocena na Metacritic: 80/100

Virtua Fighter 5 Final Showdown (X360, XONE) – 2012

Ocena na Metacritic: 81/100

Splinter Cell Conviction (X360, XONE) – 2010

Ocena na Metacritic: 85/100

W poprzednim miesiącu Microsoft poleciał sobie delikatnie w kulki, udostępniając produkcje, które raczej na większości graczy nie miały szans zrobić większego znaczenia. Otrzymaliśmy wtedy  grę Assassin's Creed Chronicles: Russia, będącą średnią platformówką osadzoną w znanym uniwersum oraz bonusy do darmowej gry Smite. Na szczęście w tym miesiącu nie zakpiono z subskrybentów Games with Gold, aczkolwiek oferta nadal nie urywa czterech liter.

  • Kup gry na PS4 na Ceneo.pl
  • Głównym tytułem lipcowego rzutu jest znany wszystkim tytuł Assault Android Cactus. Co, twierdzicie, że jednak nie kojarzycie tej nazwy? Nie jesteście w tym osamotnieni. Sam również pierwszy raz spotkałem się z dziełem studia Witch Beam kilka dni temu. Poszperałem trochę w necie, pooglądałem masę gameplay'ów i... no nie czuję się szczególnie porwany. Jasne, multiplayerowe gry akcji w rzucie izometrycznym zawsze są spoko, ale ta nie wygląda na szczególnie interesującą. Mimo to, pozory mogą mylić i warto przekonać się na własnej skórze.

    Jeśli nie lubicie indyków, to czym prędzej przescrollujcie do kolejnego akapitu, ponieważ Microsoft z myślą o Xbox One przygotował wyłącznie produkcje niezależne. Drugą z nich jest Death Squared, interesująca gra logiczna, w której może brać udział aż czterech użytkowników jednocześnie. Tego typu gry są naprawdę świetne, dlatego fajnie, że jedna z nich została udostępniona w ofercie giganta z Redmond. Poza tym, kolejny kooperacyjny tytuł w okresie wakacyjnym brzmi jak dobry pomysł na deszczowe, letnie wieczory ze znajomymi.

    Nie jestem miłośnikiem serii Virtua Fighter, która moim zdaniem nigdy nie potrafiła odnaleźć się na rynku gier wideo i zawsze ustępowała miejsca konkurencji, ze Street Fighterem na czele. Mimo to, piąta odsłona jest naprawdę warta polecenia, zwłaszcza, gdy dostaniemy ją za darmo w ramach abonamentu. W tym przypadku, jak najbardziej warto chwycić za kontroler i oklepać kilka pysków najbardziej ikonicznym postaciom cyklu Segi.

    Conviction byłby świetną grą, gdyby nie próbował podpinać się pod serię Splinter Cell. W konfrontacji z poprzednimi odsłonami, piąta odsłona przygód Sama Fishera wypada niezwykle blado praktycznie na każdym polu. Przy grze swego czasu bawiłem się natomiast naprawdę przednio, dlatego jeśli nie mieliście jeszcze okazji nadrobić tego, jakby nie patrzeć, starocia, to teraz jest ku temu idealna okazja. Przypominam także, że obie gry z Xboksa 360 można odpalić na konsoli obecnej generacji za sprawą wstecznej kompatybilności.

    GRY DOSTĘPNE W PLAYSTATION PLUS (rozwiń listę)

    Absolver (PS4) – 2017

    Ocena na Metacritic: 69/100

    Heavy Rain (PS4) – 2016

    Ocen na Metacritic: 78/100

    Rayman 3 HD (PS3) – 2012

    Ocena na Metacritic: 72/100

    Extreme Exorcism (PS3) – 2015

    Ocena na Metacritic: 74/100

    Space Overlords (PS Vita, PS4) – 2016

    Ocena na Metacritic: brak oceny/100

    Zero Escape: Zero Time Dilemma (PS Vita) – 2016

    Ocena na Metacritic: 83/100

    Zeszłomiesięczna oferta Sony mocno trafiła w mój gust i wydaje mi się, że nie byłem w tym odosobniony. Druga odsłona taktycznej serii XCOM to rewelacyjna gra, przy której można spędzić setki godzin. Trials Fusion to także bardzo udany tytuł, oferujący niesamowicie bogatą zawartość, czego efektem są ciągle zapełnione serwery w trybach online. Odkąd tytuł trafił na mój dysk, regularnie go odpalam, chociażby dla jednej przejażdżki. Cudeńko.

  • Kup gry na PS4 na Ceneo.pl
  • Niestety, w lipcu nie jest już tak kolorowo, aczkolwiek część z was pewnie będzie zachwycona udostępnionymi produkcjami. Pierwszą z nich jest Absolver, nietypowy beat' em up nastawiony na potyczkiwieloosobowe. Rozgrywka polega przede wszystkim na oklepywaniu się po pyskach z przeciwnikami, wykorzystując do tego style walki charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu. Gra studio Sloclap miała ogromny potencjał, ale coś tu poszło ewidentnie nie tak. Sprawdzacie na własną odpowiedzialność.

    Największy problem mam z ocenieniem Heavy Rain (recenzja). Z jednej strony, produkcja Davida Cage'a bardzo mi się podobała, ale z drugiej, port na PlayStation 4 był niezbyt zabawnym żartem. Ludziom odpowiedzialnym za remaster kompletnie nie chciało się dłubać przy kodzie gry, przenosząc wszystko co do jednego na nową platformę. Nawet oprawa wizualna nie została praktycznie w ogóle poprawiona. Gdybyście jednak nie mieli wcześniej okazji zagrać w Ulewę, to zdecydowanie warto, ponieważ to prawdopodobnie najlepsze dzieło Quantic Dream. Zdecydowanie lepsze, niż ostatnio wydane czerstwe Detroit: Become Human (recenzja).

    Cieszę się natomiast z tego, że do PlayStation Plus trafiła odświeżona wersja trzeciej odsłony Raymana. Uwielbiam ten cykl, a w grę cisnąłem lata temu na PS2, dlatego z chęcią powrócę do tej uroczej platformówki 3D. Szkoda tylko, że w wersji HD dosłownie wyłącznie zwiększono rozdzielczość, żeby produkcja nie raniła na współczesnych, dużych telewizorach. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł warto ograć - oczywiście, pod warunkiem, że trzymacie jeszcze w domu PS3.

    Nad resztą produkcji chyba nie bardzo jest sens się rozwodzić. Extreme Exorcism to przyjemna zręcznościówka 2D utrzymana w 8-bitowej konwencji. Space Overlords wygląda mega dziwnie i w ogóle nie zachęcająco - w grze sterujemy potężnym robotem, którego zadaniem jest niszczenie wszystkiego na planetach rozsianych po całym wszechświecie. Warto jednak zwrócić uwagę na Zero Escape: Zero Time Dilemma, ponieważ tytuł prezentuje się bardzo obiecująco. Pod warunkiem, że jesteście fanami visual noveli, bo w przeciwnym razie szybko się od gry odbijecie.

    GRY DOSTĘPNE W GAMES WITH GOLD (rozwiń listę)

    Assault Android Cactus (XONE) – 2017

    Ocena na Metacritic: 84/100

    Death Squared (XONE) – 2017

    Ocena na Metacritic: 80/100

    Virtua Fighter 5 Final Showdown (X360, XONE) – 2012

    Ocena na Metacritic: 81/100

    Splinter Cell Conviction (X360, XONE) – 2010

    Ocena na Metacritic: 85/100

    GRY DOSTĘPNE W PLAYSTATION PLUS (rozwiń listę)

    Absolver (PS4) – 2017

    Ocena na Metacritic: 69/100

    Heavy Rain (PS4) – 2016

    Ocen na Metacritic: 78/100

    Rayman 3 HD (PS3) – 2012

    Ocena na Metacritic: 72/100

    Extreme Exorcism (PS3) – 2015

    Ocena na Metacritic: 74/100

    Space Overlords (PS Vita, PS4) – 2016

    Ocena na Metacritic: brak oceny/100

    Zero Escape: Zero Time Dilemma (PS Vita) – 2016

    Ocena na Metacritic: 83/100

    PODSUMOWANIE

    Zarówno oferta Microsoftu i Sony nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Owszem, w obu rzutach znajdziemy całkiem sympatyczne tytuły (Splinter Cell Conviction na X360 i Heavy Rain na PS4), ale tak naprawdę żaden z nich nie jest na tyle atrakcyjny, żeby specjalnie dla nich przedłużać subskrypcję. Wydaje mi się, że w tym przypadku najbardziej sprawiedliwym wyrokiem będzie remis. Jednocześnie mam nadzieję, że jest to cisza przed burzą, i że obie firmy zaskoczą nas czymś pozytywnym w następnym miesiącu.

    Przy okazji, przypominam jeszcze, że do 11 lipca, wszyscy posiadacze abonamentu PlayStation Plus mogą pobrać całkowicie za darmo trzecią odsłonę Call of Duty: Black Ops. Gra może nie jest najlepsza (zwłaszcza w trybie fabularnym), ale można się przy niej zrelaksować w rozgrywkach wieloosobowych.

    UBIEGŁE MIESIĄCE:

    2018: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC

    2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

    2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

    Autor: Łukasz Morawski