Fortnite: Battle Royale odnosi sukces. Twórcy PUBG zazdrośni?

0

Wojna dopiero się zaczęła.

Przedwczoraj zadebiutowało całkowicie darmowe Fortnite Battle Royale, które wywołało burzliwą dyskusję w Sieci. Twórcy popularnego PlayerUnknown’s Battlegrounds mają za złe Epic Games „skopiowania” ich pomysłu, grożąc konkurencji sprawą sądową. Do tego raczej nie dojdzie, ponieważ dzieło BlueHole wykorzystuje silnik graficzny Unreal Engine należący właśnie właśnie do Epic Games.

Medialny konflikt wyraźnie zadziałał na korzyść Fortnite’a, który nagle ze średnio popularnej gry (wręcz obumierającej), stał się mega nośnym tytułem wśród graczy z całego świata. Z informacji udostępnionych przez producentów na Twitterze, wynika, że w Battle Royale zagrało ponad milion osób już pierwszego dnia od startu gry. Wszystko wskazuje na to, że PUBG otrzymała godnego rywala, i to darmowego.

Sprawdź również:

Źródło: Twitter


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz