Fenomenalne wyniki Minecrafta

0

Druga najlepiej sprzedająca się gra w historii. Pierwsze miejsce należy do Tetrisa.

Produkcja studia Mojang zadebiutowała prawie pięć lat temu, z miejsca stając się światowym hitem. Swego czasu, Microsoft zauważył potencjał tej marki i postanowił wykupić do niej prawa, co uczynił w 2014 roku. Inwestycja warta 2,5 miliarda dolarów była jednak bardzo opłacalna, gdyż Minecraft do dzisiaj sprzedaje się rewelacyjnie.

Według danych udostępnionych przez producenta, wynika, że gra (biorąc pod uwagę wszystkie platformy) rozeszła się w ponad 106 milionach egzemplarzy, z czego średnio w ciągu dnia kupowanych jest prawie 53 tysiące oryginalnych kopii. Mojang może również pochwalić się niesamowitą frekwencją graczy. W ciągu miesiąca, w Minecrafta potrafi grać nawet 40 milionów osób.

Poznaliśmy ponadto statystyki dotyczące osób, które spędzają wolne chwile przy Minecrafcie. Średnia wieku wszystkich użytkowników wynosi 29 lat, co jest dosyć zaskakujące, ponieważ mogłoby się wydawać, że więcej czasu przy produkcji spędzają dzieci. 60 procent osób uruchamiających dzieło Mojang to mężczyźni, natomiast 40 procent przypada kobietom.

Źródło: Gamespot

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz