Far Cry – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ZIMA NADCHODZI

Ubisoft dotychczas stawiał raczej na ciepłe kraje, dlatego umiejscowienie czwartej odsłony w zimowych klimatach było przyjemną niespodzianką. Tym razem zwiedzaliśmy terytoria fikcyjnego regionu Kyrat, występującego w Himalajach. Palmy i piękne plaże poszły w niepamięć, a zamiast tego raczyliśmy się zaśnieżonymi lasami, stromymi górami i najróżniejszymi polami. Fabuła nabrała jeszcze poważniejszego tonu, a zadaniem głównego bohatera było wyzwolenie miejscowego ludu z rąk dyktatora Pagan Mina, ciemiężącego swoich poddanych. Producent gry również i w tym przypadku postawił na mocny „zły charakter”, dzięki czemu wielokrotnie mogliśmy oglądać zachowania niezbyt zrównoważonego psychicznie przywódcy.

Far Cry 4 (2014)
Far Cry 4 (2014)

Główna oś fabularna przedstawiała realistyczną historię, pozbawioną walk z potworami i nie zawierającą żadnych zjawisk nadprzyrodzonych. Całość ulegała zmianie, gdy główny bohater, Ajay Ghale wchodził w trans po zażyciu specjalnych narkotyków. Akcja przenosiła nas wtedy do mitycznej krainy Shangri-La, gdzie śledziliśmy losy niejakiego Thanki uzbrojonego wyłącznie w magiczny łuk i mającego u boku walecznego tygrysa. Rozgrywka diametralnie odbiegała od tego, z czym mieliśmy do czynienia we właściwej części gry, co było dobrą odskocznią od ciągłego ścigania Pagan Mina.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz