Far Cry – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

POWRÓT DO KORZENI

Pierwsze wzmianki o trzeciej części sugerowały, że akcja gry ponownie zostanie osadzona w skąpanej słońcem Afryce. Tak się jednak nie stało, a Ubisoft postanowił powrócić do klimatów znanych z „jedynki”. Fabuła znowu opowiadała przygody konkretnego bohatera. Tym razem był nim awanturniczy Jason Brody. Historia została zbudowana na podobnych zasadach (zwłaszcza początek), co filmowe thrillery opowiadające o amerykańskich nastolatkach. Opowieść momentami przypomina film „Niebiańska plaża” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. W Far Cry 3 postawiono przede wszystkim na charakterystycznego antagonistę, a motywem przewodnim gry było „szaleństwo”. Efekt końcowy dawał powody do radości, ponieważ każde spotkanie z Vaasem było prawdziwym wydarzeniem, a jego wypowiedzi jeszcze przez długi czas będą cytowane w środowisku graczy.

Far Cry 3 (2012)
Far Cry 3 (2012)

Producent wziął do serca uwagi społeczności, krytykującej niektóre aspekty „dwójki”. Dzięki temu wyeliminowano ciągle odnawiających się przeciwników oraz rdzewiejącą broń. Rozgrywka wiele na tym zyskała, a efektownych pojedynków i tak mieliśmy pod dostatkiem. Ubisoft zrezygnował również z chorób głównego bohatera, wpływających na jego stan zdrowia. Tego elementu akurat brakowało, ale w zamian otrzymaliśmy masę innych, ciekawych rozwiązań. Zwiększono nacisk na ubijanie zwierząt, których skóry lub organy wykorzystywaliśmy do ulepszenia wyposażenia. Dostępny był także stosunkowo rozbudowany rozwój głównego bohatera, z biegiem gry awansującego na wyższe poziomy.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz