Far Cry – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

PRZYWITANIE Z AFRYKĄ

Na szczęście Ubisoft dał na wstrzymanie z bezsensownymi spin-offami i w 2008 roku wypuścił oficjalną kontynuację „jedynki”. Fani pierwszej części mogli poczuć zawód, gdyż producent zrezygnował z kontynuowania historii Jacka Carvera. Zdecydowano się również na zmianę teatru działań oraz urealniono gameplay. W Far Cry 2 nie było miejsca na żadne monstra, jedynym potworem czyhającym na gracza był ciężki afrykański klimat i kontuzje, które mogły utrudnić mu życie. Po raz pierwszy (i zarazem ostatni) w serii, dokonywaliśmy wyboru, jakim bohaterem chcemy sterować. Było to niezbyt udane zagranie, ponieważ zamiast pełnokrwistego żołnierza z charakterem, mieliśmy do dyspozycji pierwszego lepszego najemnika.

Far Cry 2 (2008)
Far Cry 2 (2008)

Sequel posiadał swoje wady, np. ciągle respawnujących się przeciwników na zniszczonych wcześniej posterunkach lub niezbyt dobrze przemyślany system niszczenia broni. Produkcja nadrabiała natomiast poważnym podejściem do rozgrywki, oferującym historię kryjącą w sobie wiele wartościowych rzeczy, które można było docenić po głębszych przemyśleniach. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, tutaj także mieliśmy dowolność w podejściu do wykonywania misji. Tym razem gra poszła znacznie dalej, oddając do dyspozycji ponad pięćdziesiąt kilometrów kwadratowych terenu.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz