Fantastyczne przygody w sam raz na majówkę

0

Nie siedzimy, zwiedzamy!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, dlatego zamiast wygrzewać się na słońcu i smażyć przepysznie niezdrowe kiełbaski, jesteśmy zmuszeni to przyjęcia trybu domownika. Żeby jednak wolny czas od szkoły lub pracy nie był zmarnowany, zawsze możemy przeznaczyć trochę majowego weekendu na nasza ulubioną rozrywkę, czyli gry wideo. W związku z tym przygotowałem dla Was zestawienie tytułów, które zabiorą Was w fantastyczne podróże, pełne dziwnych zjawisk, melancholii i pięknych krajobrazów. Tak, abyście zrelaksowali się przed kolejnym tygodniem pełnym harówki.

YOOKA-LAYLEE

Klasycznych platformówek 3D swego czasu powstawało naprawdę wiele, ale zdecydowałem się na wybór Yooka-Laylee ze względu na to, że jest to tytuł najświeższy, dlatego nie będzie problemów z kupnem własnego egzemplarza. Historię dwójki przyjaciół – sprytnego Kameleona i zarozumiałej Nietoperzycy – opisałem szerzej w recenzji, do której przeczytania serdecznie Was zapraszam. Gra wykorzystuje najlepsze cechy gatunku, ale co najważniejsze dla tego zestawienia – zabiera nas w bajeczną przygodę po różnorodnych lokacjach, począwszy od klimatów starożytnych, poprzez kasyno, a na lodowej krainie kończąc. Dodatkowo, produkcji dodaje uroku dwójka cudownych głównych bohaterów, nie tylko potrafiących walczyć o swoje, ale również powiedzieć od czasu do czasu coś zabawnego.

Producent: Playtonic Games
Platforma: PC, PS4, XONE, Switch
Polska data premiery: 11 kwietnia 2017

JOURNEY

Pierwszym tytułem, który przyszedł mi do głowy w kontekście podróżowania, było oczywiście Journey od studia thathgamecompany, wydane wyłącznie na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Dzieło amerykańskiego producenta to magiczna opowieść o tajemniczym wędrowcu przemierzającym opustoszałe tereny, gdzie niegdyś prawdopodobnie egzystowała zapomniana już cywilizacja. Produkcja bywa niezwykle oszczędna w środkach, dlatego nie znajdziecie tu ani głosu narratora, ani dialogów pomiędzy postaciami, ani nawet jakichkolwiek opisów. W Journey jesteście tylko Wy i jeden cel – dotarcie do wielkiej góry ukazanej na początku gry.

Producent: thatgamecompany
Platforma: PS3, PS4
Polska data premiery: 14 marca 2012

 
1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz