Facebook wprowadzi opcję kupna

0

Portal społecznościowy umożliwi dokonywanie zakupów.

O tym, że już wkrótce użytkownicy Facebooka otrzymają możliwość przeprowadzenia całego procesu zakupowego, od znalezienia produktu po dokonanie płatności, mówi się już od ponad roku. Wygląda na to, że portal społecznościowy jest o krok bliżej do zrealizowania swojego celu.

Facebook rozpoczął testowanie specjalnych stron dla sklepów umożliwiających robienie zakupów z poziomu portalu społecznościowego, czemu posłuży przycisk „kup”, który do tej pory można było zobaczyć między innymi na sponsorowanych reklamach.

Funkcja znajduje się na razie w fazie testów, ale na niektórych stronach już teraz można znaleźć wspomniany przycisk. Portal społecznościowy na razie nie pobiera żadnych opłat od sklepów, co nie oznacza, że wkrótce się to nie zmieni. Jeżeli pomysł się sprawdzi, Facebook ma szansę na zrewolucjonizowanie handlu internetowego.

Na chwilę obecną portal społecznościowy czerpie zyski głównie z reklam. eMarketer przewiduje, że w 2015 roku wyniosą one 60 miliardów dolarów. Szacuje się, że zyski z handlu internetowego przyniosą w tym roku 350 miliardów dolarów, nic zatem dziwnego, że Facebook jest nim tak bardzo zainteresowany.

Źródło: BuzzFeed

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz