EA jak Netflix

0

Electronic Arts rozważa wprowadzenie abonamentu na gry PC.

Niekwestionowaną zaletą Netfliksa jest to, że za niewielką kwotę uiszczaną co miesiąc klienci otrzymują dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali i programów telewizyjnych. Rozwiązanie to jest jeszcze mało popularne w przypadku gier, ale już wkrótce ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Electronic Arts przeprowadziło niedawno badania opinii na temat ewentualnego wprowadzenia abonamentu na gry PC. Ankietowani zostali zapytani o to, za który z proponowanych abonamentów byliby gotowi zapłacić w kolejnym roku.

Poszczególne propozycje różniły się między sobą dostępnością i liczbą gier, obecnością dodatków, możliwością wypróbowania tytułu przed oficjalną premierą, częstotliwością dodawania nowych produkcji i oczywiście ceną, która wahała się od 4.99 do 14.99 dolarów za miesiąc.

Podobne rozwiązanie (EA Access) dostępne jest od sierpnia ubiegłego roku dla użytkowników konsoli Xbox One. Za 14.99 zł miesięcznie abonenci otrzymują darmowy dostęp do składającej się z kilkunastu tytułów bazy gier, zniżek na tytuły EA, a tak że możliwość wypróbowania wybranych produkcji przed premierą.

Źródło: Hexus

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz