E3 2018: Konferencja Sony w pigułce

0

POPRZEDNIA

TROVER SAVES THE UNIVERSE – twórcy animowanych przygód Ricka i Morty’ego postanowili stworzyć grę wideo. Zwiastun Trevor saves the universe pokazuje, że czasami warto skupić się na tym, na czym się zna. Ta gra nie wygląda zachęcająco…

KINGDOM HEARTS III – zaskoczenie, ponieważ Kingdom Hearts III mogliśmy już oglądać podczas konferencji Microsoftu. Nie przeszkadzało to jednak Sony, żeby podzielić się ze światem kolejnym gameplayem, tym razem utrzymanym w klimatach „Piratów z Karaibów”. Ważne info – do sprzedaży trafi zbiorcze wydanie składające się z trzeciej odsłony i remasterów poprzednich części. Premiera odbędzie się 29 stycznia 2019 roku.

DEATH STRANDING – Hideo Kojima ujawnił fragmenty rozgrywki Death Stranding, ale i tak odnoszę wrażenie, że była to wyłącznie zabawa z widzem. Na dobrą sprawę, nadal nie wiemy, czym dokładnie będzie gra i co będziemy robić w jej trakcie. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się wyłącznie na symulatorze chodzenia po górach z napakowanym plecakiem. Trochę narzekam, ale tak naprawdę jaram się jak córka Stannisa.

NIOH 2 – wszyscy oczekiwali drugiego epizodu Bloodborne’a, a tu na scenę wkroczyła kontynuacja NioH. W sumie też spoko, ponieważ „jedynka” była świetną grą. Krótki filmik sugeruje, że w produkcji pojawi się możliwość przemienienia w demona. Może być to bardzo odśnieżające dla gameplayu.

SPIDER-MAN – na takiego Pajączka czekałem latami! Dokładnie od momentu premiery dwóch świetnych gier poświęconych Spider-Manowi, jakie zostały wydane lata temu na pierwszym PlayStation. W poniższym gameplayu znalazło się miejsce na wartką akcję i kilku kultowych przeciwników, takich jak Electro, Rhino, Scorpion czy Vulture.

DERACINE – po konferencji puszczono jeszcze bonusową zajawkę kolejnej gry, nad którą pracuje From Software, czyli twórcy serii Dark Souls. Serce mocniej zabiło, ponieważ spodziewałem się Bloodborne’a 2, ale szybko ochłonąłem, gdy wyszło na jaw, że chodzi o jakąś giereczkę wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości. Ech…

FILM NA ZAMKNIĘCIE KONFY:

POPRZEDNIA

1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Comments are closed.