E3 2017: relacja z konferencji Ubisoftu [WSZYSTKIE ZWIASTUNY]

0

Nowe logo, nowa jakość.

Ubisoft od jakiegoś czasu zarzeka się, że najbliższe lata wprowadzą nową jakość w ich produkcjach. Znając dotychczasowe dokonania firmy, ciężko było w to uwierzyć, ale po tym, co Francuzi zaprezentowali podczas tegorocznej konferencji na E3, jestem skłonny stwierdzić, że faktycznie coś jest na rzeczy. Firma zrezygnowała z festyniarskiej oprawy i niepotrzebnych statystyk, a skupiła się na mięsku… bardzo świeżym mięsku. Mogłoby się wydawać, że to właśnie nowy Assassin’s Creed będzie najważniejszym tytułem podczas pokazu, ale Ubisoft miał kilka asów w rękawie. Nie przedłużając, przejdźmy do konkretów:

MARIO + RABBIDS KINGDOM BATTLE

Pierwsza prezentacja i od razu wielkie zaskoczenie! Ubisoft na poważnie nawiązał współpracę z Nintendo, czego skutkiem było połączenie dwóch popularnych marek obu producentów. Prezesi firm (Yves Guillemot i Shigeru Miyamoto) poinformowali, że Mario + Rabbids Kingdom Battle będzie taktyczną przygodówką z efektownymi i rozbudowanymi walkami działającymi w systemie turowym. Taki trochę X-Com, tyle, że w cukierkowej aranżacji. Produkcja zadebiutuje już 29 sierpnia tego roku na konsoli Nintendo Switch.

ASSASSIN’S CREED: ORIGINS

Choć grę w pełnej okazałości podczas targów widzieliśmy już na konferencji Microsoftu, to jednak nie mogło jej zabraknąć na pokazie ojców serii. Ubisoft rozsądnie stwierdził, że wystarczy jeden krótki – lecz zgrabnie wyreżyserowany – zwiastun, żeby nie zatrzymywać się zbyt długo przy jednym tytule. Ja również zachęcam do szybkiego obejrzenia, żebyśmy mogli przeskoczyć do kolejnych punktów. A te są niesłychanie ciekawe!

THE CREW 2

Kontynuacja całkiem nieźle przyjętego The Crew była oczywista, dlatego zaprezentowanie gry podczas E3 nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Zdziwić natomiast może to, że na ujawnionych fragmentach rozgrywki, dzieło Ubisoftu prezentuje się naprawdę dobrze. Jeżeli gra faktycznie będzie tak szalona i ładna jak na poniższych materiałach, to The Crew 2 może nieźle namieszać w świecie gier wyścigowych. Zwłaszcza, że nie opowiada wyłącznie o samochodach, ale także o samolotach, motorówkach, motocrossach… Premiera odbędzie się na początku 2018 roku.

SOUTH PARK: THE FRACTURED BUT WHOLE

Druga odsłona wirtualnego South Parka wystąpiła już na ubiegłorocznej konferencji Ubisoftu, z miejsca zyskując u graczy status „must have”. Pechowo, premiera gry była wielokrotnie przekładana, ale tym razem wszystko wskazuje na to, że w końcu The Fractured But Whole otrzymało ostateczną datę premiery. Ta ustalona została na 17 października bieżącego roku.

TRANSFERENCE

Zdecydowanie najdziwniejszym projektem pokazu było Transference, przy którym udział bierze Elijah Wood, znany najbardziej z roli Froda z filmowej trylogii „Władca Pierścieni”. Ze zwiastuna raczej nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, ale pewne jest, że mamy do czynienia z niepokojącym thrillerem psychologicznym dostosowanym do technologii wirtualnej rzeczywistości obsługiwanej przez gogle PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive. Premiera ustalona została na wiosnę przyszłego roku.

SKULL & BONES

Prawdopodobnie Microsoft, gdy zobaczył prezentację tej gry zapłakał nad pieniędzmi włożonymi w produkcję Sea of Thieves, która, delikatnie mówiąc, nie prezentuje się zbyt dobrze. Skull & Bones będzie natomiast grą piracką z prawdziwego zdarzenia, z akcją osadzoną w 1721 roku w okolicach Madagaskaru. Gracze będą mieli do dyspozycji kampanię dla pojedynczego gracza, ale również otrzymają możliwość stoczenia spektakularnych bitew morskich z innymi użytkownikami. Zarówno oprawa wizualna, jak i gameplay wyglądają obiecująco, dlatego warto mieć na uwadze rozwój tego tytułu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w produkcję zagramy jesienią 2018 roku.

1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz