E3 2016: Sporo szczegółów o Days Gone

0

Sandboks z żywymi trupami w roli głównej.

Podczas konferencji Sony na E3, japoński wydawca zapowiedział grę Days Gone, za której produkcję odpowiadać będzie studio Bend. Na prezentacji mogliśmy obejrzeć zwiastun oraz fragment gameplayu, a tymczasem zdradzono kilka faktów dotyczących tego tytułu.

Głównym bohaterem produkcji będzie Deacon St. John, pełniący funkcję łowcy nagród i izolujący się od reszty ocalałego społeczeństwa. Dwa lata przed wydarzeniami z gry, na całym świecie rozpanoszył się wirus dziesiątkujący ludzkość. Część osób, która przetrwała, żyje w niewielkich obozach, a reszta przemieniła się w żądne krwi bestie.

Produkcja zaoferuje otwarty świat, w którym istotna będzie eksploracja. Protagonista otrzyma możliwość wytwarzania własnej broni oraz narzędzi potrzebnych do przetrwania. Days Gone oparty został na silniku graficznym Unreal Engine 4 pozwalającym na realistyczne przedstawienie dynamicznego oświetlenia oraz zmiennych efektów pogodowych. Gra dostępna będzie wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Źródło: Informacja prasowa

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz