Dying Light ze wsparciem dla Oculus Rift

0

Techland inwestuje w rzeczywistość wirtualną.

Podczas specjalnego pokazu Dying Light: The Following dziennikarze IGN Polska mieli okazję zadać kilka pytań Techlandowi, w tym również dotyczących planów na najbliższą przyszłość. Wygląda na to, że sporą rolę odegra w niej technologia wirtualnej rzeczywistości.

Producent Dying Light The Following Tymon Smektała wyjawił, że gra otrzyma wsparcie dla Oculus Rift. Twórcom zabrakło czasu, na dopasowanie wszystkich elementów interfejsu, dlatego informacje o zadaniach nie będą działać w wirtualnej rzeczywistości.

Nie to jest jednak najciekawsze, ale fakt, że eksperymenty z nową technologią prowadzone są w firmie już od pewnego czasu. Wirtualna rzeczywistość jest brana pod uwagę jako jedna z głównych ścieżek rozwoju. Techland ma ambicję zostania czołowym producentem gier VR.

Smektała jest zdania, że obecny stopień rozwoju technologii porównywalny jest do pierwszego Mario, czy Tetrisa. Aby wycisnąć siódme poty z wirtualnej rzeczywistości, wrocławskie studio współpracuje z naukowcami, którzy oferują nowe spojrzenie na technologię.

Źródło: IGN Polska

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz