DualShock 4 działa już z PS3

0
fot. Ceneo.pl
fot. Ceneo.pl

Pad do PlayStation 4 jest bez wątpienia bardzo dobrze przemyślanym urządzeniem nawigacyjnym. Posiadacze PlayStation 3 mogą już używać go na swojej konsoli.

Już wcześniej możliwe było podłączenie pada z PlayStation 4 do starszej konsoli, jednakże wymagało to użycia kabla USB. Teraz jest to możliwe bez użycia kabli, co znacznie zwiększa wygodę przy korzystaniu z tego rozwiązania.

Jak skonfigurować pada pod PlayStation 3? W ustawieniach konsoli wybieramy Ustawienia Akcesoriów, następnie przechodzimy do sekcji Zarządzania urządzeniami Bluetooth i rozpoczynamy skanowanie. Po jego zakończeniu PlayStation 3 powinno wykryć nowy kontroler.

Rozwiązanie niestety wciąż nie jest idealne. W padzie nie działają bowiem wibracje oraz funkcja Sixaxis. Co więcej, nie wszystkie gry są kompatybilne z nowym padem. Dla przykładu: Gran Turismo 6 nie działa, ale Dark Souls 2 już tak. Jeśli jednak posiadacze PlayStation 3 poszukują nowego pada, jest to jakieś rozwiązanie.

Źródło: TechnoBuffalo

Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz