Drukarki z tanim tuszem. Ranking najlepszych

0

Drukujecie dużo i ciągle musicie wymieniać tusze? Podpowiadamy wam, jak nie stracić przy tym zbyt dużo pieniędzy.

Kupno nowej drukarki tak naprawdę nie stanowi wielkiego problemu. Przedział cenowy jest dosyć spory, dlatego każdy znajdzie urządzenia adekwatnego do zasobności swojego portfela. Takie podejście może być jednak odrobinę zgubne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że im tańszą kupimy drukarkę atramentową, tym droższy tusz będzie wykorzystywała. W poniższym zestawieniu przybliżę wam dziesięć produktów, które powinny mniej więcej wyważyć obie te rzeczy. Jako, że tzw. „zamienniki” cieszą się dużą popularnością, to brałem przede wszystkim je pod uwagę. Niektóre tusze mimo wszystko mogą wydawać się wam drogie, ale często w tych przypadkach, oferują lepszą jakość wydruku.

RANKING NAJLEPSZYCH DRUKAREK Z TANIM TUSZEM:

 1. CANON PIXMA G1411
 2. EPSON L310
 3. EPSON L382
 4. HP DESKJET GT 5820
 5. BROTHER DCP-310CN
 6. CANON PIXMA iP7250
 7. CANON PIXMA MG5750
 8. BROTHER DCP-J4120DW
 9. HP DESKJET INK ADVANTAGE 5275
 10. EPSON WF-2010W

DRUKARKA TANIA W EKSPLOATACJI – CANON PIXMA G1411 <- kup na Ceneo.pl

Model Pixma G1411 jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób poszukujących drukarki z tanimi tuszami. Oryginalne kosztują tak mało, że nie znalazłem nawet żadnych zamienników. Urządzenie obsługuje formaty A4, A5, B5, Com10, DL, Legal i Letter, można na niej drukować zarówno na papierze zwykłym, jak i fotograficznym. Prędkość druku w czerni wynosi 8.8 stron na minutę. Poziom hałasu dochodzi do 54.5 dB.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): nie znalazłem
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 25 zł za 135ml

DRUKARKA EPSON L310 <- sprawdź cenę

Największym formatem obsługiwanym przez model L310 jest rozmiar A4 – urządzenie posiada podajnik papieru na sto kartek. Prędkość wydruku w czerni wynosi aż 33 strony na minutę. Sprzęt Epsona drukuje w maksymalnej rozdzielczości 570 x 1440 dpi.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 13 zł za 70ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 25 zł za 70ml

DRUKARKA EPSON L382 <- sprawdź cenę

Drukarka jest właściwie urządzeniem wielofunkcyjnym, ponieważ można na niej również skanować i kserować dokumenty. Model L382 nie wymaga wymiany kartridży, tusz uzupełnia się za pomocą buteleczek. Jest to ewidentnie drukarka tania w eksploatacji.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 70ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 30 zł za 70ml

DRUKARKA HP DESKJET GT 5820 <- kup na Ceneo.pl

Największym atutem drukarki HP Deskjet jest obsługa Sieci, dzięki czemu można drukować dokumenty i zdjęcia bezpośrednio ze smartfona. Urządzenie drukuje 8 stron w czerni w minutę. Model GT 5820 posiada wszystko, co powinna mieć drukarka z tanimi tuszami

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 90ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 32 zł za 70 ml

DRUKARKA BROTHER DCP-310CN <- kup na Ceneo.pl

Urządzenie oprócz drukowania pozwala również na skanowanie oraz kserowanie dokumentów. Maksymalna szybkość druku mono wynosi 12 stron na minutę. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 6000 x 1200 dpi.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 36 zł za zestaw 4 x 24ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 97 zł za 15ml

DRUKARKA CANON PIXMA IP7250 <- sprawdź cenę

Model Pixma IP7250 od Canona jest stosunkowo tani, a przy tym oferuje całkiem ciekawe funkcje, jak np. obsługa sieci, drukowanie bezpośrednio na płytach, a nawet automatyczne drukowanie dwustronne.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 25 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 62 zł za 22 ml

DRUKARKA CANON PIXMA MG 5750 <- kup na Ceneo.pl

Kolejne niezwykle tanie urządzenie od Canona, tyle, że z delikatnie ograniczonymi funkcjami. Mimo to, nadal posiada obsługę sieci, dzięki czemu można drukować bezpośrednio ze smartfona. Szybkość druku mono wynosi 12 stron na minutę.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 22 zł za 23ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 59 zł za 22ml

DRUKARKA BROTHER DCP-J4120DW <- sprawdź cenę

Prestiżowy produkt, oferujący szereg funkcji dla wymagającego użytkownika. Drukarka Brohter drukowanie bezpośrednio z usług DropBox, Evernote, Google Drive oraz OneDrive. Prędkość druku w czerni wynosi aż 35 stron na minutę.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 40 zł za 22ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 91 zł za 17ml

DRUKARKA HP DESKJET INK ADVANTAGE 5275 <- kup na Ceneo.pl

Ogromną zaletą Advantage 5275 jest nowoczesny design, dzięki czemu urządzenie dobrze prezentuje się zarówno w domu, jak i biurze. Kolejnym plusem drukarki jest możliwość drukowania na obu stronach jednocześnie.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 47 zł za 15ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 44 zł za 5ml

DRUKARKA EPSON WF-2010W <- sprawdź cenę

Przykład niezbyt drogiej drukarki, której tusz nienależny do najtańszych. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób rzadko drukujących, dzięki czemu koszt całościowy będzie bardzo atrakcyjny.

 • Orientacyjna cena zamiennika (czarny kolor): 20 zł za 15 ml
 • Orientacyjna cena oryginalnego tuszu (czarny kolor): 45 zł za 5.4ml

Jeżeli macie własne, ciekawe spostrzeżenia na poruszony w powyższym tekście temat, bądź w ogóle nie zgadzacie się z moją publikację lub po prostu chcecie podzielić się swoją opinią, skontaktujcie się ze mną! Znajdziecie mnie na profilu facebookowym Ekspert Ceneo, gdzie czekam na wasze wiadomości oraz komentarze pod wpisami. Na większość staram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe, jeśli oczywiście jest to konieczne.

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz