DotA 2 z milionem graczy na Steamie

0
dota-2-official
DotA 2 Fot.: Valve

W miniony weekend użytkownicy platformy Steam pobili kolejny rekord.

DotA 2 zgromadziła w walentynkowy weekend przed monitorami rekordową liczbę graczy. Jednocześnie bawiło się ponad milion osób. Dokładna liczba to 1 075 464. Tym samym Defense of the Ancients 2 jest najbardziej popularną grą wieloosobową dostępną w platformie Steam.

Konkurencja znajduje się daleko w tyle. Drugie miejsce zajmuje Counter-Strike: Global Offensive i Team Fortress 2, w które grało odpowiednio 433 542 i 88 462 osób.

DOTA-2_rekord
Fot.: Valve

Trzeba przyznać, że wynik jest naprawdę imponujący, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że oryginalna DotA była modem do Warcrafta 3. Ostatni rekord, który również należał do Defense of the Ancients 2, padł na początku stycznia bieżącego roku i wynosił ponad 8,5 miliona graczy.

Trudno stwierdzić czy DotA 2 to najpopularniejsza gra z gatunku MOBA na rynku, ponieważ Riot Games nie ujawniło jeszcze statystyk League of Legends. Pod koniec stycznia ubiegłego roku LoL zgromadził rekordową liczbę 7,5 miliona graczy. Czy teraz jest ich więcej? Nie wiadomo.

Źródło: Steam

 

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz