Dlaczego warto wybrać projektor?

2

Możesz osiągnąć obraz do 300” cali tak, aby filmy, gry, seriale, sport a nawet Twoje prezentacje biznesowe robiły wrażenie.

Idealne rozwiązanie jeśli chcesz zorganizować ciekawy wieczór w gronie przyjaciół, a jeśli wybierasz się w gości zaskocz gospodarzy i zabierz poręczny projektor ze sobą!

Poczuj się jak w kinie przy włączonych światłach

Większość z nas nie ma możliwości adaptacji odrębnego pokoju na salę kinową. Natomiast każdy z nas ma ochotę poczuć się we własnym pokoju czy salonie jakby był w kinie. Projektory Optoma są idealnym rozwiązaniem do domowej rozrywki bo dzięki dużym jasnościom mogą wyświetlać obraz również w niezaciemnionych pomieszczeniach. Akceptują źródła sygnału High Definition z szybkością 24 klatek na sekundę, aby wyświetlać filmy dokładnie tak, jak zostały nakręcone.

Legenda w swojej lidze

Niskie opóźnienie w projektorach Optoma plus opcja trybu gry optymalizuje projektory dla błyskawicznych czasów reakcji, dodatkowo maksymalny kontrast i żywe kolory pozwalają uchwycić każdy szczegół – pozostawiając czas graczowi by skupił się na wygranej.

Całkowite wrażenie

Mając przed sobą ekran imponujących rozmiarów łatwo wciągniesz się w akcję filmu który oglądasz, zobaczysz szczegóły zdjęć ze swoich wakacji / odczujesz na własnej skórze emocje sportowe.

Jaki projektor wybrać?

Odpowiadając na parę kluczowych pytań łatwo szybko możesz wybrać odpowiedni dla siebie projektor.

Czy kupujesz projektor do użytkowania w domu czy do biura i biznesu jaki prowadzisz?

Do kina domowego: potrzebujesz projektor w wysokiej rozdzielczości by mieć pewność, że kontrast i jakość wyświetlanego obrazu jest najwyższej jakości. Najlepszym rozwiązaniem będą projektory w rozdzielczości Full HD 1080p lub HD Ready.

Do biznesu: pytanie czy potrzebujesz jasnego i przenośnego projektora by zabierać go ze sobą na spotkania gdy odwiedzasz klientów czy chcesz zainstalować go w biurze?
Odpowiedź na to pytanie pomoże wybrać między przenośnymi małymi projektorami o dużej jasności, kompaktowymi projektorami o uniwersalnym zastosowaniu a dużymi modelami do zawieszenia w biurze.

Rozdzielczość: Rozdzielczość oznacza ilość pixeli w obrazie, im większa ilość pikseli tym większa rozdzielczość i lepsza jakość obrazu: np.: Full HD 1080p (1920 x 1080 pixeli) a HD Ready (1280 x 800 pixeli).

Rozdzielczość 4K ponad 8 milionów pixeli na obrazie dla większej głębi, szczegółowości i efektu realizmu. Najnowsze modele Optomy UHD550X, UHD60 i UHD65 to projektory oferujące taką rozdzielczość, która robi wrażenie tym bardziej, że źródeł sygnału 4K jest już całkiem sporo. Filmów fabularnych przybywa, usługi VoD mają coraz więcej pozycji w UltraHD. Są też zdjęcia, gry, a nawet serfowanie w sieci zyskuje w dużej skali.

Jak duży chcesz mieć ekran/obraz?

Im większy obraz ma być wyświetlany tym większą potrzebujesz rozdzielczość projektora. 

Aspect ratioproporcje obrazu to współczynnik szerokości obrazu do wysokości obrazu. Obraz może być szeroki (16:10) lub bardziej kwadratowy (4:3). Wszystkie modele projektorów Optoma pozwalają dostosować proporcje obrazu do wymogów ekranu.

Jak daleko od ekranu możesz zainstalować projektor?

 • Modele Ultra Short Trow GT5000+/GT5500+ rzucają obraz 100 cali już z odległości 30 cm od ekranu (możesz postawić projektor na konsoli czy stoliku RTV);
 • Projektory Short Throw (GT1080e, GT1080Darbee, GT1070Xe czy GT760)z odległości już od 1 m od ekranu dają obraz 100 cali (projektor możesz postawić na stoliku kawowym);
 • Projektory długiej projekcji muszą być bardziej oddalone od ekranu w głębi pokoju, podwieszone pod sufitem lub ustawione na półkach (HD140X, HD142X, HD27, HD29 Darbee)

Throw ratiowspółczynnik rzutu

W projektorze to odległość projektora od ekranu podzielona przez szerokość obrazu jaki wyświetla projektor. Jeśli znasz rozmiar ekranu ale nie jesteś pewien o ile musisz odsunąć projektor od ekranu by uzyskać pożądany obraz możesz użyć współczynnika rzutu by obliczyć odległość.

Jak jasne jest pomieszczenie w którym ma być projektor?

Im jaśniejsze jest pomieszczenie tym jasność projektora powinna być większa. Jasności mierzymy w ANSI lumens.

Łączność bezprzewodowa – moduły WIFI

WHD200 – bezprzewodowe rozwiązanie HDMI pozwala oglądać filmy, grać w ulubione gry doświadczyć 2D i 3D w wysokiej rozdzielczości obrazu 1080p bez potrzeby przeprowadzania zbędnych kabli. System składa się z małego odbiornika, który jest podłączony do projektora i nadajnika HDMI podłączonego do wyjścia źródła HDMI.

 

Dlaczego Optoma?

Firma z ponad 20letnią renomą na rynku europejskim

Optoma jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji projektorów i sprzętu audio zarówno w segmencie kina domowego, biznesie, edukacji czy profesjonalnych instalacjach audio/video.

Wiodąca marka na rynku projektorów 1080p

Oferta produktowa obejmuje oprócz szerokiej oferty projektorów, okulary 3D, ekrany, uchwyty, moduły bezprzewodowe.

Lider technologii projekcji

Optoma jako jedyny producent opracowała technologię LED i Ultra Short Trow dla projektorów kina domowego. Szerokie portfolio modeli pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Projektory Optoma dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu dostarczają niesamowite, krystalicznie czyste obrazy o najwyższej niezawodności. Modele projektorów Optomy oparte są o technologię DLP® i dzięki wykorzystaniu milionów luster produkują wysokiej jakości obrazy których kolory z biegiem czasu nie ulegają degradacji.

Słownik pojęć

Słownik pojęć:

 • ANSI Lumen: miara mierzenia jasności, ANSI lumen daje najdokładniejszy pomiar całkowitej jasności projektora. Ponieważ środek wyświetlanego obrazu jest jaśniejszy niż jego rogi ANSI lumen jest obliczany poprzez podzielenie metra kwadratowego obrazu na 9 równych kwadratów, mierząc jasność każdego kwadratu i uśredniając te dziewięć punktów
 • Aspect Ratio: Współczynnik proporcji obrazu :szerokości obrazu do wysokości obrazu.
 • Auto Balance: opcja służy do wykrywania błędów balansu kolorów w białych i czarnych fragmentach obrazu oraz automatyczne dostosowuje poziomy białego i czarnego dla obu sygnałów czerwonego i niebieskiego jeśli jest potrzeba takiej korekty.
 • BrilliantColor™: zaawansowana technologia przetwarzania koloru w celu reprodukcji żywych, głęboko nasyconych i realnych kolorów
 • Saturacja kolorów: nasycenie kolorów – jest miarą czystości kolorów. Wysoko nasycone kolory emitują bardzo wąskie pasmo długość fali światła, im barwa jest bardziej nasycona, tym jest odbierana jako bardziej żywa.
 • Koło koloru: wirujące koło składające się z trzech lub więcej składowych kolorów, podstawowe trzy: zielony, niebieski i czerwony – używane w technologii DLP do wyświetlania sekwencyjnych kolorów.
 • Współczynnik kontrastu:  stosunek bieli i czerni. Im większy jest kontrast tym większe są możliwości projektora w ukazaniu subtelnych detali jak również większa jest tolerancja na światło otoczenia.
 • DLP: Nazwa technologii wyświetlania obrazu stworzonej przez firmęTexas Instruments, projektory Optoma są zaprojektowane w tej technologii. Wykorzystuje miliony luster do produkcji wysokiej jakość obrazów, których kolory nie ulegają wraz z upływem czasu degradacji jak w przypadku innych technologii.
 • Full HD: High-Definition, wysoka rozdzielczość 1080p (1920 x 1080 pixeli)
 • HD Ready: Rozdzielczość WXGA (1280 x 800 pixeli).
 • HDMI: interfejs służący do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo.
 • Hz: Hertz. – jednostka częstotliwości  zwana także cyklem na sekundę, w filmie w tych jednostkach wyświetlane jest tempo w którym obraz jest odświeżany.
 • Obraz odwrócony: przy montażu projektora na suficie dołem do góry należy odwrócić w opcjach obraz rzucany przez projektor
 • Lamp life- Długość życia lampy projektora: w parametrach projektora jest zawsze podawany średni okres życia lampy w godzinach (h)
 • Opóźnienie: Czas reakcji urządzenia mierzony w sek. od momentu kiedy urządzenie ma zrobić daną czynność do momentu kiedy faktycznie ją wykonuje (ważny np.: w grach komputerowych)
 • Lens Shift/ Przesunięcie obiektywu: opcja projektora pozwala na fizyczne przesunięcie obiektywu góra/dół (w pionie) oraz w prawo/lewo (w poziomie).
 • Obiektyw Long Throw: obiektyw dalekiego zasięgu umożliwia ustawienie większychodległość pomiędzy projektorem a ekranem bez utraty na jasności i ostrości obrazu.
 • Native Aspect Ratio: Natywny współczynnik proporcji obrazu– wszystkie projektory Optoma wspierają różne współczynniki proporcji obrazu. Obraz wyświetlany z natywnym współczynnikiem proporcji dla danego projektora wykorzystuje maksymalną rozdzielczość obrazu dla maksymalnej jasności. Obraz wyświetlany w innej niż przypisana danemu projektorowi natywnej proporcji obrazu będzie zawsze miał mniejszą rozdzielczość i jasność
 • Rozdzielczość Natywna: Rozdzielczość natywna jest fizyczną liczbą pikseli w urządzeniu wyświetlającym. Im wyższa liczba pikseli, tym większa rozdzielczość i lepsza jakość obrazu.Power Zoom: Obiektyw o zmiennej ogniskowej, który jest napędzany przez silnik i sterowany z panelu sterowania projektora i / lub przez pilota.
 • Obiektyw Short Throw: Obiektyw zaprojektowany w celu wyświetlania możliwie największego obrazu z bliskiej odległości.
 • SVGA: Rozdzielczość wyświetlania SVGA wynosi (800 x 600 pixeli)
 • Throw Ratio: Współczynnik odległości projekcyjnej do szerokości wyświetlanego obrazu.
 • WXGA: Rozdzielczość wyświetlania również nazywana HD Ready (1280 x800 pixeli).
 • XGA: Rozdzielczość wyświetlania (1024 x 768 pixeli).
 • Zoom: Obiektyw o zmiennej ogniskowej, dostarcza możliwość regulacji obrazu bez przenoszenia projektora
 • Zoom Ratio: Stosunek między najmniejszym i największym obrazem jaki może wyświetlić projektor o zmiennej ogniskowej.


Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Dyskusja2 komentarze

 1. Including different issues raised here, a light projector can be boisterous – its cooling fan produces sound, and that can be very capable of being heard. A related essay writers uk issue is that it can overheat and turn off, requiring chilling off before proceeding. Another related issue is that it needs upkeep – cleaning without end residue and supplanting air channels.

Zostaw komentarz