Dishonored 2 odchudzone z Denuvo, bogatsze o nowe tryby

0

Lubicie skradać się w czerni i bieli?

Dwa lata po premierze podstawowej gry (i trochę ponad rok po wydaniu dodatku) Bethesda postanowiła zdjąć z Dishonored 2 zabezpieczenie Denuvo – DRM, który wszyscy kochamy za spowalnianie gier i karanie nas za to, że kupujemy legalne kopie. To dość długi czas na wprowadzenie tej zmiany – produkcję Arkane „złamano” dość szybko, a w przypadku innych tytułów, takich jak Doom, wydawca dużo szybciej zrzucał ten niepotrzebny balast.

To jednak nie wszystko – Dishonored 2 doczekało się dwóch darmowych rozszerzeń do podstawowej rozgrywki. Pierwsze z nich, Mission+ to po prostu wariacja na temat New Game+ popularnego w platformówkach, które pozwala przejść znane plansze nieco inaczej – w przypadku przygód Corvo i Emily, korzystając po prostu z pełnego arsenału odblokowanych mocy i sztuczek. Drugie skupia się na budowaniu klimatu – gra robi się czarno-biała, zostawiając w kolorze tylko rozpryski krwi. To trochę komiksowo-noirowe ujęcie tematu, które może kojarzyć się z Sin City, co absolutnie nie jest wadą. Jest jedno małe „ale”: by dostać nowe rozszerzenia gracze muszą zalogować się w grze do konta Bethesda.net – jeśli nie mamy jeszcze konta, musimy je założyć. To jednak chyba niewielka cena, za taki bonus?

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz