Darkest Dungeon II zabierze nas poza przeklęte domostwo

0

Nowe koszmary już w drodze.

Studio Red Hook dość niespodziewanie ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją jednej z najbardziej horrorowo-taktycznych gier ostatnich lat, Darkest Dungeon. Oryginalnie ufundowana na Kickstarterze produkcja zrobiła furorę na PC, a potem wyruszyła na podbój konsol (wypadając szczególnie dobrze na Nintendo Switch). Po czterech DLC, wprowadzających nowych wojowników oraz lokacje do zbadania, twórcy uznali, że czas na ciąg dalszy.

Nowa gra tworzona jest przez większe studio – zespół Red Hook urósł z 5 do 14 osób przez lata, a przed końcem produkcji dwójki ma powiększyć się o kolejne 6. Nie będziemy też zwiedzać rezydencji – gra pozwoli nam odkryć resztę przeklętego świata. Mamy spodziewać się zmian, ale ciężko powiedzieć jakich, bo póki co twórcy nie ujawniają za dużo. Wiadomo, że walka pozostanie taka sama, ale ulegnie też ulepszeniu. Całość ma trafić do Wczesnego Dostępu, ale nie wiemy nawet jeszcze kiedy. Czekamy.


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz