Czego chcemy od remasterów?

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

POPRAWIONA ROZGRYWKA

Czasem przez gogle nostalgii zapominamy, jak bardzo toporne były stare tytuły. Nieczytelne lub zaśmiecone interfejsy zajmowały sporą część ekranu, a funkcjonalności, które dziś wydają się oczywiste, były zwyczajnie nieobecne.

Świetnymi przykładami ulepszonej rozgrywki jest Baldur’s Gate: Enhanced Edition, który w ramach aktualizacji otrzymał między innymi dziennik zadań z drugiej części oraz parę dodatkowych guzików interfejsu. Age of Empires: Definitive Edition dodaje z kolei elementy takie jak przycisk wskazujący nieaktywnych robotników. Takie elementy pojedynczo mogą nie robić specjalnego wrażenia, ale jeśli jest ich sporo, naprawdę zmieniają grę.

Polskie Vanishing of Ethan Carter dostało w dość szybko wypuszczonej reedycji opcję szybkiej podróży, co znacząco pomagało w przechodzeniu przez świat i eliminowało nudę związaną z cofaniem się „z buta” do odwiedzonych wcześniej lokacji.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5
Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz