Crash Bandicoot – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CRASH OF THE TITANS

Współpraca Crasha i Dr. Neo Cortexa z Twinsanity dobiegła końca. Szalony doktorek ponownie chciał zlikwidować swojego przeciwnika, wypuszczając na niego ogromne zmutowane stwory. Na domiar złego, porywa Coco i Aku Aku, przez co Bandicoot nie tylko musi walczyć o swoje życie, ale także o zdrowie swoich przyjaciół.

Debiut Crasha na konsolach siódmej generacji wypadł niezbyt dobrze. Radical Entertainment wprowadziło zbyt wiele radykalnych zmian, co sprawiło, że gra była całkowicie inna od poprzedniczek. Zmiany często bywają dobre, ale niestety w tym przypadku zadziałały na niekorzyść produkcji. Crash nosi na łapskach ogromne tatuaże, zamiast jabłek zbiera jakieś kryształki i ujeżdża dziwne stwory. Ten ostatni patent z początku wydawał się ciekawy, ale w praktyce okazał się strasznym niewypałem. Momentami Crash of the Titans bardziej przypominał slashera, niźli wesołą platformówkę. Większość fanów nie zaakceptowała zmian i gra sprzedała się w bardzo małych ilościach.

Platformy: Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation Portable, Nintendo DualScreen, Nintendo Wii, GameBoy Advance
Producent: Radical Entertainment
Rok produkcji: 2007

CRASH BANDICOOT: MIND OVER MUTANT

Dr. Neo Cortex, ku zdziwieniu wszystkich obmyślił kolejny niecny plan. Tym razem zbudował maszynę, dzięki której mógł kontrolować umysły wszystkich istot na świecie. Jak nie trudno się domyślić, protagonista serii jeszcze raz musi go powstrzymać.

Gra była kontynuacją Crash of the Titans, łudząco podobną do poprzedniczki. Tutaj także ujeżdżamy zmutowane bestie, a kamera robi nam psikusy na każdym kroku. Jedynymi nowościami były dodatkowe umiejętności Crasha oraz tryb kooperacji dla dwóch graczy. Na szczęście, gra sprzedała się jeszcze gorzej niż poprzedniczka, dzięki czemu Activision (wydawca) zrezygnowało z dalszego wspierania tej upadłej marki. Aż do premiery N. Sane Trilogy.

Platformy: Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation Portable, Nintendo DualScreen, Nintendo Wii
Producent: Radical Entertainment
Rok produkcji: 2008

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz