Crash Bandicoot – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CRASH TEAM RACING

Kosmita Nitrus Oxida jest najlepszym rajdowcem we wszechświecie. Żądny kolejnych wyzwań, pewnego dnia wezwał do pojedynku mieszkańców planety Ziemia. Jeśli ci przegrają, ich dom zostanie przerobiony w wysypisko, a oni sami staną się wiecznymi niewolnikami. W wyścigach wzięły udział najbardziej znane postacie z serii Crash Bandicoot – zarówno te dobre i złe.

Karty były swego czasu bardzo popularnym gatunkiem gier, który zapoczątkowało Nintendo wraz z wyścigową odsłoną Mario. Naughty Dog postanowiło podpiąć się do tego trendu, w efekcie przygotowując produkt, śmiało mogący konkurować z protoplastą. Crash Team Racing był świetną odskocznią od trzech poprzednich przygód rudego wariata. Gra wciągała jak diabli, dzięki dobrze skonstruowanym trasom, różnorakim pułapkom i przede wszystkim bonusom, dającym przewagę nad przeciwnikiem.

Platformy: Playstation
Producent: Naughty Dog
Rok produkcji: 1999

CRASH BASH

Uka Uka zakłada się ze swoim bratem Aku Aku, że jego drużyna wygra w kilkunastu, różniących się od siebie konkurencjach. W drużynie złych znajdują się Neo Cortex, N. Brio, Rill Roo i Koala King, natomiast przedstawicielami dobrych zostają Crash, Coco, Dingodile oraz Tiny.

Crash Bash to kolejny spin-off serii oraz pierwsza część, która nie została przygotowana przez zespół Naughty Dog. Produkcja składała się z kilkunastu mini gier, w których rywalizowaliśmy z maksymalnie trzema przeciwnikami. Konkurencje polegały m.in. na zrzuceniu konkurentów z tafli lodu, wysadzeniu w powietrze innego gracza, bądź odbijaniu metalowej piłki, w celu zdobycia gola. Podstawowym trybem był Adventure, gdzie zaliczamy kolejno ułożone przez twórców misje. Drugi tryb służył do kanapowej gry wieloosobowej dla maksymalnie czterech użytkowników.

Platformy: Playstation
Producent: Eurocom Entertainment Software
Rok produkcji: 2000

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz