Crash Bandicoot – przegląd serii

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CRASH BANDICOOT 2: CORTEX STRIKES BACK

Jak się okazało, Dr. Neo Cortex przeżył ostatnie spotkanie z Crashem i jego celem ponownie jest zapanowanie nad światem. Tym razem do zrealizowania swojego marzenia wykorzystuje tajemnicze kryształy, dzięki którym chce stworzyć maszynę Cortex Vortex o wręcz nieograniczonej mocy. Dawny współpracownik Cortexa, N. Brio chce pokrzyżować jego plany i do pomocy wzywa Bandicoota.

Rozgrywka w dużej mierze nie uległa zmianie, chociaż gra została rozbudowana o kilka ciekawych elementów. Nadal w większości misji pędzimy przed siebie omijając setki pułapek i wrogów. W Cortex Strikes Back jest większe zróżnicowanie terenu. Oprócz dżungli i  starożytnych ruin, trafiamy także do takich lokacji jak śnieżna kraina, stacja kosmiczna i inne. Znacząco zwiększono również liczbę misji specjalnych, dodając m. in. pływanie skuterem wodnym, latanie jetpackiem. Podobnie jak pierwsza część, gra posiadała dwa zakończenia.

Platformy: Playstation
Producent: Naughty Dog
Rok produkcji: 1997

CRASH BANDICOOT 3: WARPED

Po tym jak N. Brio zniszczył stację kosmiczną Dr. Cortexa, ten spadł w przepaść i wylądował w miejscu, gdzie uwięziony był zły brat Aku Aku, czyli Uka Uka. Nowy sprzymierzeniec złego doktora, przywołuje Nefariusa Trophy’ego, odpowiedzialnego za konstrukcję wehikułu czasu.  Crash i Coco (siostra głównego bohatera, którą ratujemy w pierwszej części) wykorzystują ową maszynę w celu zebrania kryształów i diamentów, które pomogą im pokonać przeciwników.

Trzecia część serii jest tak naprawdę rozbudowaną edycją Cortex Strikes Back. Najpierw zaliczamy kilka poziomów, a na końcu walczymy z bossem. I tak kilka razy. Nie można jednak narzekać na nudę, ponieważ gra cały czas zaskakuje nas coraz to bardziej pokręconymi poziomami. Jeśli chodzi o nowości, to będziemy mogli pokierować harleyem, jak również polatać statkiem kosmicznym. Coco jest drugą grywalną postacią, a sam Crash dostaje kilka nowych umiejętności, np. strzelanie jabłkami z bazooki. Gra standardowo posiadała dwa zakończenia.

Platformy: Playstation
Producent: Naughty Dog
Rok produkcji: 1998

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz