Cortana zawita na iOS i Androida

0

Wirtualna asystentka trafi na kolejne urządzenia.

Cortana od roku dostępna jest na smartfonach z systemem Windows Phone na pokładzie. Wirtualna asystentka, której głosu użycza Jen Taylor, podkładająca głos pod Cortanę w serii Halo, zintegrowana jest między innymi z wyszukiwarką internetową Bing, kontaktami, kalendarzem, przypomnieniami, wiadomościami etc.

Cortana dla iOS i Androida to doskonały przykład nowej polityki Satyi Nadelli. CEO Microsoftu woli, żeby użytkownicy wszystkich platform mogli korzystać z oprogramowania firmy, niż zmuszać ich do używania Windowsa.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft zdecydował się na podobne rozwiązanie. W zeszłym roku pakiet biurowy Office zawitał na iOS, z kolei w styczniu klient poczty Outlook trafił na urządzenia z iOS i Androidem na pokładzie.

W styczniu Microsoft wyjawił, że nowa wersja Cortany zintegrowana zostanie z Windowsem 10, który zadebiutuje już jesienią. Zwykłe „Hej Cortana” wystarczy, żeby uzyskać dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, od list muzycznych i galerii zdjęć po prognozę pogody.

Źródło: Reuters

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz