Cortana tylko z Kinectem

0

Wirtualna asystentka dostępna tylko dla posiadaczy kontrolera.

Chociaż na konferencji prasowej Microsoftu zorganizowanej z okazji targów E3 zabrakło Kinecta, wygląda na to, że firma nie ma zamiaru rezygnować ze wspierania kontrolera. Okazuje się, że będzie on niezbędny do korzystania z wirtualnej asystentki Cortany na konsoli Xbox One.

Decyzja ta odbije się czkawką wszystkim tym, którzy zdecydowali się na zakupienie urządzenia w zestawie bez kontrolera. Warto zaznaczyć, że początkowo Microsoft chciał, aby kontroler był integralną częścią konsoli. Dopiero fala krytyki i słabe wyniki sprzedaży skłoniły firmę do zmiany zdania, co wyraźnie jej się opłaciło.

Niewykluczone, że i tym razem użytkownicy się zbuntują, przez co komunikacja z Cortaną będzie możliwa również za pośrednictwem zestawów słuchawkowych dedykowanych konsoli. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wirtualna asystentka przemówi do użytkowników z konsoli, wiadomo jedynie, że nastąpi to już w wakacje.

Źródło: IGN

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz