Chris Schlerf opuścił BioWare

0

Główny scenarzysta Mass Effect Andromeda dołączył do Bungie.

Po krótkim epizodzie przy kolejnej odsłonie serii Mass Effect Chris Schlerf opuścił BioWare i dołączył do Bungie, gdzie zajął się Destiny. (Były) główny scenarzysta Mass Effect Andromeda informację zamieścił dziś na Twitterze. Powody decyzji nie są znane.

Potwierdzam, to o co niektórzy ludzie pytali mnie kilka miesięcy temu, nie pracują już przy  ME:A w BioWare Montreal – czytamy we wpisie.

Co to oznacza dla Mass Effect Andromeda? Ze słów Schlerfa wynika, że jego odejście nie odbije się negatywnie na kolejnej części popularnej serii.

Myślę, że MEA zwali ludzi z nóg; jestem dumny, że byłem tego częścią i jak mały dzieciak jestem podekscytowany finalną wersją gry – dodaje.

Schlerf dołączył do BioWare w 2014 roku. Wcześniej pracował dla 343 Industries przy Halo 4. Teraz zasilił szeregi Bungie, twórców oryginalnego Halo. Historia zatoczyła zatem pełne koło. Przypomnijmy, że w planach na ten rok Bungie ma kolejne duże rozszerzenie do Destiny.

Jeżeli chodzi natomiast o Mass Effect Andromeda, to Schlerf nie jest jedynym pracownikiem BioWare, który ostatnio opuścił szeregi studia. W grudniu z zespołu odszedł Chriss Wynn, a w styczniu, po 17 latach pracy, David Gaider, który dołączył do zespołu Beamdog.

Źródło: Twitter


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz