Chiny zniosą zakaz na konsole

0

Państwo Środka po 15 latach znów otworzy się na konsole.

W 2000 roku Chiny wprowadziły zakaz sprzedaży konsol, które zdaniem władz miały negatywny wpływ na młodzież. Ministerstwo Kultury oświadczyło, że już wkrótce na terenie całego kraju znów możliwa będzie produkcja i sprzedaż konsol. Dokładna termin nie został podany.

W zeszłym roku władze Chin przeprowadziły badania, które przyniosły dobre rezultaty, dzięki czemu firmy, takie jak Sony czy Nintendo, mogły działać w Strefie Wolnego Handlu w Szanghaju. Było to jednak dosyć uciążliwe z powodu różnych przepisów, które odejdą w niepamięć wraz z zakazem.

To dobra wiadomości nie tylko dla amatorów gier wideo, ale przede wszystkim dla producentów konsol. Microsoft, Sony i Nintendo otrzymają szansę podbicia jednego z największych światowych rynków, który z powodu istnienia zakazu zdominowany jest przez pecety i platformy mobilne.

Źródło: Wall Street Journal

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz