Cherry zapowiada nowe mechaniczne przyciski

0

Korzystanie z klawiatury stanie się jeszcze szybsze i wygodniejsze.

Cherry to jedna z niewielu firm na świecie, której przyciski wykorzystywane są u największych producentów odpowiedzialnych za peryferia komputerowe. Według oficjalnej zapowiedzi, już niedługo będziemy mieli możliwość korzystania z nowych klawiatur wyposażonych w jeszcze lepsze klawisze.

Przełączniki Cherry MX Speed Silver zaoferują bardzo szybką reakcję od momentu wciśnięcia klawisza do jego aktywacji. W tym przypadku dystans wynosić będzie jedyne 1,2 milimetra. Oznacza to, że przyciski będą czterdzieści procent szybsze od flagowych przełączników firmy Cherry (standardowy wynik to 2 milimetry). Dodatkowym atutem Speed Silver będzie niewielka siła nacisku, ustalona na 45 gramów. Podobnie jak w innych przełącznikach tego producenta, żywotność urządzeń obliczona została na 50 milionów wciśnięć.

Zanim MX Speed Silver trafią do ogólnodostępnej dystrybucji, wpierw będą przez pół roku wykorzystywane wyłącznie w klawiaturach firmy Corsair. Przyciski Cherry zostaną zastosowane w trzech modelach: K70 RGB Rapidfire (169,99 dolarów), K65 RGB Rapidfire (139,99 dolarów) oraz w K70 Rapidfire (129,99 dolarów).

Źródło: Techspot

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz