Cena Rainbow Six Siege idzie w górę [aktualizacja]

0

Strzał w stopę czy przemyślana strategia?

[AKTUALIZACJA] Ubisoft wycofał się z podwyżki cen Rainbow Six Siege i likwidacji Edycji Standardowej gry z powodu niezadowolenia graczy. W międzyczasie na Twitterze Francuzów pojawiła się informacja, że przygotowywane są pakiety usprawnień pod kątem konsol PlayStation 4 Pro i Xbox One X.

Po dwóch latach od premiery Ubisoft zadecydował o podniesieniu ceny Rainbow Six Siege. Od 13. lutego zapłacimy $20 więcej. Powiecie pewnie, że to strzał w stopę, ale nic bardziej mylnego. Francuzi lepiej od Electronic Arts rozgryźli na czym polega model sprzedawania gry jako usługi. Edycję Standardową za $40 zastąpi Edycja Advanced za $60, która zostanie wzbogacona o dodatkowe przedmioty i wirtualną walutę.

Edycja Advanced będzie zawierała wszystkie treści Edycji Standardowej – dostęp do wszystkich treści Rainbow Six Siege: trybów, map, broni, opcji, poziomów postępu i standardowej ilości czasu potrzebnej do odblokowania 20 oryginalnych Operatorów – czytamy na oficjalnym blogu Rainbows Six Siege.

Zdrożeją też pozostałe wersje gry. Za Złotą Edycję zapłacimy równowartość $90, a Edycję Kompletną $130. Na pewno znajdą się malkontenci, ale należy pamiętać, że Rainbow Six Siege ma pokaźną bazę ponad 25 milionów graczy, z której Ubisoft nie zamierza rezygnować – w drodze są już kolejne DLC do gry. Więcej na temat Rainbow Six Siege przeczytacie w naszej recenzji. Znajdziecie ją tutaj.

Źródło: Ubisoft

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz