CD Projekt Red rośnie – nowe studio i nowa gra w drodze?

0

Twórcy Wiedźmina tworzą obecnie dwa RPGi, w 100% pozbawione wiedźminów.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że CD Projekt Red otwiera nowy oddział we Wrocławiu, wchłaniając przy okazji studio Strange New Things, złożone między innymi z weteranów serii Wiedźmin. Nowy zespół ma pomóc przy pracach nad Cyberpunkiem, jednak pojawiły się przesłanki, że futurystyczny RPG i Gwint to nie jedyne, nad czym pracują obecnie Czerwoni.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077, za: CD Projekt RED

W opublikowanym właśnie raporcie zarządu za rok 2017 pojawiła się wzmianka o nowej grze RPG z rozbudowaną fabułą, która ma się ukazać do roku 2021. Prezes CD-Projektu, Adam Kiciński zapewniał w lutym, że Wiedźmin 4 nie jest obecnie nawet w planach, z dużym prawdopodobieństwem mowa więc o zupełnie nowej marce. Znając ambicje studia i chęć tworzenia tytułów z pompą, można spekulować, że wkrótce dowiemy się o kolejnej znanej marce, do której prawa nabyli Czerwoni. Póki co jednak możemy tylko zgadywać.

Źródło: Forbes/CDProjektRED


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz