Brandon Sanderson proponuje CDPR swój świat za darmo

0

Amerykański pisarz włączył się do dyskusji na temat wielkich oczekiwań Andrzeja Sapkowskiego.

W redditowym wątku na temat żądań, jakie Andrzej Sapkowski wysunął na początku tygodnia względem CDProjektu Red wypowiedział się Brandon Sanderson, amerykański pisarz fantasy, znany przede wszystkim z serii Z Mgły Zrodzony i trzytomowego zakończenia serii Koło Czasu, po zmarłym autorze Robercie Jordanie. Autor stwierdził, że z przyjemnością zobaczyłby, jak Czerwoni przenoszą na ekrany komputerów świat z jego cyklu Z Mgły Zrodzony i jest gotów oddać prawa do korzystania ze świata bez żadnego wynagrodzenia.

Sanderson nie miał dotychczas zbyt wiele szczęścia z branżą gier parę lat temu przygotował skrypt do gry Mistborn: Birthright osadzonej w tym samym świecie, ale na skutek finansowych zawirowań po stronie jego partnerów, studia Little Orbit, projekt, który zapowiadał się na ambitną grę niezależną w otwartym świecie musiał zostać skasowany. W redditowym wątku zawrzało, wielu fanów Sandersona ucieszyła naprawdę perspektywa powstania gry w jego świecie, sam autor jednak studzi nieco nadzieje, podkreślając, że fani nie powinni kłaść zbyt dużego nacisku na studio, które i tak obecnie znajduje się w gorącej sytuacji.

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz