BlackBerry zrezygnuje ze smartfonów

0

Kanadyjczycy mogą zaprzestać produkcji i sprzedaży smartfonów.

W wywiadzie udzielonym agencji prasowej Bloomberg prezes BlackBerry John Chen wyjawił, że firma może zostać zmuszona do zrezygnowania z produkcji i sprzedaży smartfonów, jeżeli nie zaczną się one cieszyć większą popularnością.

Zyski BlackBerry ze sprzedaży smartfonów spadły w ciągu ostatniego roku o 31% do 263 milionów dolarów. Jeżeli trend ten utrzyma się, nie ma sensu, aby Kanadyjczycy dalej inwestowali w produkcję urządzeń, na których tylko tracą.

Rozwiązaniem mogłoby okazać się zmniejszenie liczby wypuszczanych na rynek co roku modeli, zaprzestanie produkcji tańszych urządzeń i skupienie się na flagowych smartfonach dedykowanych firmom i organizacjom rządowym.

Czym zajmie się BlackBerry, jeżeli zrezygnuje z produkcji i sprzedaży smartfonów? Kanadyjczycy przywiązują od pewnego czasu większą wagę do rozwijania oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo danych. Niedawno zostało ono udostępnione użytkownikom Androida.

Źródło: Bloomberg

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz