Będzie aktorski serial Mirror’s Edge

0

Adaptacją zajmie się Endemol Shine Studios.

Endemol Shine Studios nabyło prawa do serialowej adaptacji Mirror’s Edge. Na chwilę obecną data premiery pozostaje nieznana, nie wiadomo też, kto wcieli się w rolę Faith. Oryginał debiutował w 2007 roku. Od kilku lat trwają prace nad restartem, który pojawi się już 7. czerwca.

Postrzegamy Mirror’s Edge jako markę dla globalnej publiczności. Ma silną protagonistkę, rzeszę oddanych fanów i mocną pozycję, na którą zapracowały Electronic Arts i EA DICEmówi Sharon Hall, prezes Endemol Shine Studios.

Akcja Mirror’s Edge toczy się w odległej przyszłości i rozgrywa w dystopijnym mieście, gdzie powszechny dobrobyt okupiony został inwigilacją obywateli przez rząd. Protagonistka – Faith – jest kurierką, do zadań której należy dostarczanie tajnych wiadomości unikając kontroli władz.

Zakup praw nie oznacza jeszcze wcale, że serial aktorski na pewno powstanie, tak jak to miało miejsce w przypadku Battlefield: Bad Company bazującego na popularnej serii. Doświadczenie uczy, że adaptacje gier żerują na najniższych instynktach fanów. Oby tym razem było inaczej.

Źródło: Deadline


Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz