Battlefield V ze zwiastunem kampanii fabularnej

0

A wraz z nim, kilka konkretnych informacji.

Do tej pory DICE niezbyt wiele mówiło o trybie zabawy dla pojedynczego gracza, który ma się znaleźć w Battlefield V. Wiadomo było tylko, że ponownie zaproponowany zostanie on w formie wojennych opowieści, które rozrzucą nas po frontach drugiej wojny światowej, a jeden z nich rozgrywał się będzie na terenie okupowanej Norwegii. Dzisiaj jednak opublikowany został trailer, pozwalający szerzej przyjrzeć się temu elementowi rozgrywki.

Battlefield V zaproponuje cztery mini-kampanie, pozwalające spojrzeć na największy konflikt świata z perspektywy żołnierzy kilku nacji. Pierwsza z nich – „Nordlys” – prezentowana była jeszcze na imprezie zapowiadającej tę produkcję i traktować będzie o losach norweskiego ruchu oporu. Wideo pozwala jednak spojrzeć na trzy kolejne scenariusze. I tak – „Under no Flag” przedstawiać będzie losy angielskiego żołnierza, rzuconego za linię wroga. „Tirailleur” skupi się na Senegalczykach walczących pod francuską flagą, pragnących w końcu zobaczyć swój własny dom. Ostatni z nich – „The Last Tiger” – brzmi najciekawiej, bo w końcu gracz będzie mógł w skoczyć w skórę „tych złych Niemców”, którzy będąc załogą najpopularniejszego czołgu tamtego okresu, zastanawiają się po co w ogóle walczą.

Premiera najnowszej odsłony Battlefielda pierwotnie miała odbyć się na przestrzeni tego miesiąca, jednak ostatecznie uległa przesunięciu. „Piątka” zadebiutuje więc dopiero 20 listopada.

Źródło: Dualshockers


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz