Bądź twarzą ulubionej gry dzięki nowej technologii 3D!

0

Nowy system skanowania twarzy może zrewolucjonizować rynek gier.

Możliwość personalizacji własnej postaci w grach, była zawsze bardzo pożądana i dobrze odbierana przez grono graczy. W niewielu tytułach istniała jednak możliwość bezpośredniego odwzorowania własnej twarzy. Redaktorzy serwisu PC Gamer we współpracy z firmami Occipital i  Uraniom zeskanowali pełny model głowy redaktora i wstawili go do takich gier jak GTA V, Fifa czy Fallout.

Skanowanie 3D jest banalnie proste, za pomocą tabletu i specjalnego sensora nakładanego na niego wykonywany jest pełny skan głowy, a następnie wrzucany do  programu i poddawany obróbce. Gotowy skan jako specjalna modyfikacja jest przenoszona bezpośrednio do wybranej przez nas gry.

Technologia jest na razie w fazie testów, ale już teraz możecie zobaczyć efekty jej działania. Trzeba przyznać, że taki krok byłby prawdziwą rewolucją w świecie gier. Dajcie znać w komentarzach jak podoba wam się ten pomysł.

Bartłomiej Mazurek

Miłośnik wszelkiej maści gadżetów elektronicznych od telefonów zaczynając na tabletach i komputerach kończąc. Do gier używa wyłącznie konsoli, a do pracy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Sportowiec, fotograf i dziennikarz w jednym.

Zostaw komentarz