Avalanche prezentuje możliwości silnika Just Cause 4

0

Rico Rodriguez będzie siał zniszczenie w zupełnie nowym środowisku.

Just Cause 4 jeszcze całkiem niedawno było plotką. Podczas E3 spekulacje się potwierdziły i w kolejną odsłonę przygód Rico Rodrigueza zagramy jeszcze w tym roku. Co więcej, Avalanche nie przestaje podgrzewać atmosfery w kontekście tego tytułu. W sieci pojawił się zupełnie nowy trailer, prezentujący możliwości nowego silnika gry.

Będzie się on nazywał Apex i wydaje się być wręcz stworzony do tej serii. Usprawnieniu ulegnie więc nie tylko oprawa wizualna, ale również fizyka świata. Jest to o tyle istotne, że produkcje z pod szyldu Just Cause kładą bardzo duży nacisk na zniszczalne otoczenie. Co więcej, w końcu możliwe będzie na zaimplementowanie dynamicznego systemu pogodowego, czego wcześniej nie dało się osiągnąć. W ogólnym rozrachunku, ma to być największy silnik nad jakim pracowało całe Avalanche Studios. Widać więc, że Just Cause 4 jest teraz oczkiem w głowie szwedów.

Na premierę trzeba będzie jednak trochę poczekać, mimo iż odbędzie się na przestrzeni tego roku. Data debiutu ustalona została na 4 grudnia, a produkcja trafi na standardową trójcę platform, czyli komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksy One. Warto śledzić losy tego tytułu, gdyż akurat ta odsłona wydaje się być opus magnum nie tyle w kontekście tej konkretnej serii, a całego dorobku Avalanche Studios.

Źródło: Dualshockers


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz