Data modyfikacji:

Asystent Google. Jak włączyć i wyłączyć? Jakie komendy?

Asystent Google – to funkcja stworzona przez giganta internetowego, która ma zrewolucjonizować codzienne życie Polaków. Asystent Google zrobił w Internecie niemały szum. Po wielu dniach testowania stwierdzić możemy, że hasło „OK GOOGLE” faktycznie na stałe zagościło w naszym słowniku. Chcesz korzystać z Google Assistant, ale nie wiesz jak zacząć? Nie jesteś pewien, do czego dłuży Asystent Google? A może chcesz poznać komendy, na które reaguje Asystent Google? Dobrze trafiłeś! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wszystkie tajemnice Asystenta Google.

Asystent Google na skróty

NAJPOPULARNIEJSZY SMARTFON Z ANDROIDEM DZISIAJ:
Asystent Google

Asystent Google - najczęściej zadawane pytania

Jak zapytać o pogodę?
Użyj komendy "jaka jest pogoda".

Jak włączyć Asystenta Google
Należy przytrzymać przycisk ekranu głównego w telefonie lub powiedzieć "OK Google".

Jak wyłączyć Asystenta Google?
Trzeba wejść w aplikację Google, następnie kliknąć "Więcej" => "Ustawienia", przejść do sekcji "Asystent Google" i kliknąć w pole "Urządzenia z Asystentem".


Google Asystent – co to jest?

Od tygodni temat Google Asystenta nie schodzi z pierwszych stron branżowych gazet. Czym jednak jest Asystent wypuszczony przez najpopularniejszą przeglądarkę na świecie, Google? Asystent Google to oprogramowanie, które ma pomagać w codziennych sprawach. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Najnowszy produkt można przyrównać do asystenta personalnego, którego zatrudniają najbardziej zapracowane osoby, aby się odciążyć. Asystent Google wnosi nową jakość w tej dziedzinie życia – od teraz każdy może mieć swojego asystenta personalnego w postaci pomocy Asystenta Google.

Na jakich telefonach działa Google Asystent?

Bez wątpienia ułatwione korzystanie z Google Asystenta mają osoby posiadające telefon z systemem Android. Do tej pory Google Asystent był dostępny dla użytkowników Androida posługujących się językami, takimi jak francuski, angielski, niemiecki, rosyjski, tajski czy turecki. Niedawno grupa tych języków została poszerzona o wersję polską. Jak podaje internetowy gigant, w przyszłości dodane zostaną kolejne języki.

Z usług Asystenta Google możesz korzystać zarówno na telefonie, jak i na tablecie. Ważne, by twoje urządzenie wyposażone było w system operacyjny Android 5.0 lub nowszy, usługę Google Play, aplikację Google 6.13 lub nowszą, ustawiony język polski i minimum 1,0 GB wolnej pamięci. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu sygnowanym kultowym jabłuszkiem, możesz korzystać z Asystenta Google po zainstalowaniu niezbędnej aplikacji.

Jak włączyć Asystent Google?

Niektórym osobom pierwsze uruchomienie Asystenta Google może przysporzyć niemałych problemów. Z biegiem czasu proces ten jest jednak coraz bardziej intuicyjny i naturalny. By włączyć Asystenta Google i rozpocząć z nim rozmowę, naciśnij i przytrzymaj na telefonie lub tablecie przycisk ekranu głównego. Jest jeszcze jeden sposób, by uruchomić Asystenta Google. Wystarczy, że powiesz po prostu komendę „OK Google”. Jeśli okaże się, że twoja aplikacja jest wyłączona, na ekranie urządzenia pojawi się prośba o włączenie.

OK Google, udało nam się uruchomić asystenta, co dalej? To ty decydujesz. Po włączeniu Asystenta Google zadaj mu pytanie lub wypowiedz polecenie, które ma dla ciebie wykonać. Posiadaczy telefonów Pixel 3 ucieszy fakt, że mogą rozmawiać z Asystentem Google nawet wtedy, gdy telefon jest całkowicie zablokowany. Instrukcja obsługi Asystenta pozostaje wtedy niezmienna – aplikacja uruchomi się po wypowiedzeniu komendy „OK Google”. Istnieje jeszcze jedna możliwość włączenia Asystenta Google. Jeśli w danej sytuacji nie możesz rozmawiać wystarczy, że na tablecie lub telefonie naciśniesz i przytrzymasz dłużej przycisk ekranu głównego. Kliknij w ikonkę klawiatury i wpisz polecenie lub pytanie dla Asystenta Google. Po kliknięciu w ikonkę „wyślij”, Asystent Google przystąpi do realizacji twojego polecenia.

Jakie komendy zadać Asystentowi Google?

Asystent Google to program, który odpowiada na twoje komendy. Możesz go prosić o informacje na temat interesujących cię zagadnień i zadań. Asystent Google z pomocą przyjedzie ci także podczas codziennych spraw. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z usług Asystenta Google, po włączeniu aplikacji zapytaj go „Co potrafisz?”. Asystent Google wymieni wtedy rzeczy, w których może ci pomóc.

Lista najważniejszych komend Asystenta Google:

  • Dzień dobry
  • Informacje na dziś
  • Jaka jest pogoda?
  • Czy potrzebuję dzisiaj parasola?
  • Uruchom "nazwa aplikacji"
  • Utwórz listę zakupów
  • Dodaj "nazwa produktu" do listy zakupów
  • Napisz do "nazwa kontaktu"
  • Zrób zdjęcie
  • Ustaw minutnik
  • Jak wygląda mój dzisiejszy dzień
  • Wyznacz trasę do "adres"
  • Gdzie jest najbliższa "miejsce"
  • Jakie są atrakcje w "miejsce"
  • Puść muzykę "wykonawca"
  • I ta najważniejsza - opowiedz mi żart.

    Asystent Google do zadań lokalnych

    Aplikacja Google pomoże Ci przede wszystkim w załatwianiu codziennych spraw. Asystent Google z łatwością przedstawi ci informacje odnośnie twojej okolicy. Włącz usługi lokalizacji GPS, powiedz „OK Google” i zadaj pytanie dotyczące miejsca, w którym się obecnie znajdujesz. Jeśli chcesz poznać aktualną prognozę pogody, zapytaj Asystenta „Jaka jest prognoza pogody na dzisiaj dla Warszawy?”. Musisz iść do apteki, ale nie wiesz, czy jest jeszcze otwarta? Zadaj Asystentowi Google pytanie „Czy apteka Zdrówko jest jeszcze otwarta?”. Szukasz miejsca z pysznym włoskim jedzeniem lub sushi? Wydaj Asystentowi komendę „znajdź restaurację w pobliżu”. Funkcje lokalizacji w Asystencie Google pozwalają również na prostą nawigację. Zamiast wpisywać za każdym razem adres swojego mieszkania, powiedz Asystentowi „wyznacz trasę do domu”.

    Pomoc Asystenta Google w podróży

    Asystenta Google możesz wykorzystać również do planowania swojego dnia i zarządzania kalendarzem. Planując drogę do biura możesz mu zadać pytanie „Jaki jest ruch na drodze do pracy?”. Z pomocą Asystenta Google możesz też sprawdzić, jak wygląda twój plan dnia pytając „Jakie mam dziś spotkania w kalendarzu?”. W podobny sposób możesz prosić o przypomnienia, loty, bilety na pociąg czy zamówienie taksówki.

    To nie koniec – Asystent Google posłuży ci także jako prosty sposób na odtwarzanie twoich ulubionych piosenek, filmów lub teledysków. Jeśli masz ochotę na słuchanie muzyki, powiedz Asystentowi Google „Puść playlistę POP”. Wolisz posłuchać podcastu lub audiobooka? Po prostu powiedz o tym Asystentowi Google! Aplikację Google możesz  wykorzystać również do włączenia twojego ulubionego kanału na YouTube, serialu lub serwisu z wiadomościami.

    Porozmawiaj z Asystentem Google

    Czeka cię długa podróż autobusem lub nudzisz się w poczekalni u lekarza? Z pomocą przyjdzie ci możliwość rozmowy z Google Asystentem! Tak, twój osobisty asystent od firmy Google odpowie na nawet najbardziej filozoficzne pytania. Możesz go spytać o to, czy ma sny, jakie ma poczucie humoru albo jakie kolory lubi. Możesz poprosić go o wspólne zagranie w grę lub o zadanie ci jakiegoś pytania. Masz kiepski humor? Poproś Asystenta Google o powiedzenie ci dowcipu lub opowiedzenie jakieś ciekawej historii.

    Google Asystent – sterowanie domem

    Z pomocą Asystenta Google możesz z łatwością sterować urządzaniami tzw. inteligentnego domu. Zalicza się do nich na przykład inteligentny sprzęt RTV i AGD, przełączniki, oświetlenie, termostaty i gniazdka. W tym celu będziesz musiał skonfigurować urządzania domowe z Asystentem Google, stosując się do zaleceń producenta. Wydawaj polecenia Google mówiąc komendy takie jak, „OK Google, włącz światło w kuchni” lub „OK Google, ustaw temperaturę na 25 stopni”.

    Więcej o inteligentnych domach przeczytacie w Magazynie Ceneo.

    Jak wyłączyć Asystenta Google?

    Włączenie aplikacji jest naprawdę proste. Jednak jak ją wyłączyć? Aby wyłączyć Google Asystenta, wejdź do aplikacji Google. Następnie przejdź do zakładki „Więcej” i wejdź w „Ustawienia”. W dalszej kolejności przejdź do sekcji „Asystent Google” i kliknij w zakładkę „Asystent”. U dołu sekcji znajdziesz pole „Urządzenia z Asystentem”. Wybierz telefon i wyłącz Asystenta Google. W tym miejscu możesz zarówno włączyć, jak i wyłączyć Asystenta Google.

    Autor: Patrycja Hendzel

    Jak włączyć Asystenta Google?

    Naciśnij i przytrzymaj na telefonie lub tablecie przycisk ekranu głównego lub powiedz komendę „OK Google”.

    Jak włączyć Asystenta Google jeśli go wcześniej wyłączyłem?

    • Wejdź do aplikacji Google.
    • Przejdź do zakładki „Więcej”.
    • Wejdź w „Ustawienia”.
    • W dalszej kolejności przejdź do sekcji „Asystent Google”.
    • Kliknij w zakładkę „Asystent”.
    • Znajdź pole „Urządzenia z Asystentem”.
    • Wybierz urządzenie i włącz Asystenta Google.

    Jak wyłączyć Asystenta Google? Instrukcja krok po kroku

    • Wejdź do aplikacji Google.
    • Przejdź do zakładki „Więcej”.
    • Wejdź w „Ustawienia”.
    • W dalszej kolejności przejdź do sekcji „Asystent Google”.
    • Kliknij w zakładkę „Asystent”.
    • Znajdź pole „Urządzenia z Asystentem”.
    • Wybierz urządzenie i wyłącz Asystenta Google.

    Asystent Google - komendy po polsku

    • Włącz wiadomości
    • Dodaj spotkanie w (dzień tygodnia) o (godzina)
    • Czy w pobliżu są jakieś parkingi?
    • Jaka jest pogoda w (nazwa miasta)?
    • Pokaż tabelę Ekstraklasy
    • Ustaw minutnik na 5 minut