Ultracienki Asus ZenBook UX305

0
Asus_zenbook_ux305
Asus ZenBook UX305 Fot.: Asus

Firma Asus poszerzyła właśnie portfolio o kolejny ultracienki i ultralekki laptop.

ZenBook UX305 wyposażony został w 13,3-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Laptop waży zaledwie  1,2 kilograma, a jego grubość wynosi tylko 12,3 milimetra, jest to zatem jedno z najcieńszych i najlżejszych urządzeń w swojej klasie.

Sercem komputera jest oparty na architekturze Broadwell procesor Intel Core M. ZenBook UX305 ma 8 GB RAM-u i dysk SSD o pojemności 256 GB. Wszystko to ukryte zostało pod stylową, aluminiową obudową. Asus wycenił komputer na 699 dolarów, czyli nieco ponad 2550 złotych.

Na wyposażeniu znalazły się trzy porty USB 3.0, nie zabrakło też wsparcia dla łączności WiFi w standardzie 802.11ac. Bateria ma wystarczyć na 8-10 godzin nieustannego użytkowania.

Już wkrótce do sprzedaży trafi także wariant wyposażony w ekran dotykowy o rozdzielczości 3200×1800 pikseli. Dzięki zastosowaniu technologii IPS, laptop będzie mógł pochwalić się żywymi kolorami i szerokimi kątami widzenia. Poza tym wyświetlacz pokryty został powłoką antyodblaskową.

Na chwilę obecną nie wiadomo czym jeszcze wariant z ekranem dotykowym będzie różnił się od wersji podstawowej ani jaka będzie jego cena.

Źródło: Asus

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz