Assassin’s Creed Odyssey – Los Atlantydy. Co wiemy o dodatku, kiedy zadebiutują wszystkie epizody?

1

Z tekstu dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji dotyczących drugiego fabularnego rozszerzenia do gry Assassin’s Creed Odyssey. Odyseja głównych bohaterów wkracza w mityczne rejony.

Jestem zaskoczony tym, jak bardzo wchłonął mnie świat Assassin’s Creed Odyssey. Jeszcze kilka lat temu, marka była dla mnie praktycznie martwa, aż w końcu Ubisoft postanowił odświeżyć skostniałą formułę serii. Zmiany wyszły cyklowi na dobre, a to, co jeszcze nie zagrało w Origins, zostało poprawione w Odyssey. Jeśli chcecie poznać moją pełną opinię o grze, odsyłam was do recenzji. Tymczasem, przyjrzyjmy się nadchodzącym rozszerzeniom, które rozbudują produkcję o nową krainę i kolejnych przeciwników do pokonania.

TRAILER ASSASSIN’S CREED ODYSSEY – LOS ATLANTYDY

W sieci pojawił się zwiastun dodatku Los Atlantydy. Sugeruje, że tym razem przeniesiemy się do nowego świata. Dodatek raczej nie będzie mieć nic współnego z historią. Obecność Cerbera jasno wskazuje, że zmierzymy się z istotami mitycznymi. Postacie, które pojawiły się w trailerze Assassin’s Creed Odyssey – Los Atlantydy, prawdopodobnie są inspirowane greckimi bóstwami.

CO WIEMY O LOSIE ATLANTYDY?

Ubisoft od początku informował, że Assassin’s Creed Odyssey otrzyma dwa duże dodatki, które zostaną podzielone na sześć epizodów, po trzy na każdą historię. Pierwsze DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza mamy już za sobą, dlatego obecnie pozostaje nam czekać na kontynuację przygód Aleksiosa / Kassandry.

Według zapowiedzi producenta, Los Atlantydy umożliwi nam wejście do legendarnego zatopionego miasta, gdzie staniemy w szranki z kolejnymi boskimi istotami oraz odkryjemy tajemnice Pierwszej Cywilizacji. Rozszerzenie ma jeszcze bardziej czerpać z dorobku greckich mitów, co oznacza, że tym razem twórcy celują w klimat fantasy.

Osoby, które ukończyły Assassin’s Creed Odyssey doskonale wiedzą, że motyw Atlantydy pojawił się już w podstawowej wersji gry. Był on jednak dosyć mocno okrojony i skupiał się bardziej na wzbudzeniu fascynacji tym miejsce, bez możliwości jego swobodnego zwiedzania. Przyznam szczerze, że po tym, co zobaczyłem do tej pory, czekam na rozwinięcie motywu podwodnej metropolii.

LOS ATLANTYDY – KIEDY ODBĘDĄ SIĘ PREMIERY EPIZODÓW?

W przypadku pierwszego rozszerzenia, kolejne odcinki Dziedzictwa Pierwszego Ostrza udostępniane były co cztery tygodnie. Tymczasem, Ubisoft poinformował, że jeśli chodzi o Los Atlantydy, to epizody będą wrzucane mniej więcej co sześć tygodni, a pierwszy odcinek zadebiutuje wiosną bieżącego roku.

Dokładne terminy wszystkich epizodów nie zostały jeszcze ujawnione, ale można zakładać, że pierwsza część drugiego rozszerzenia fabularnego powinna zadebiutować w okolicach 23 kwietnia. Idąc tym tropem, drugi epizod wyjdzie prawdopodobnie 28-29 maja, a finał poznamy między 9 a 10 lipca. Jak widać, cała wiosna i kawałek lata zostały zarezerwowane na zwiedzanie podwodnej krainy.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA KUPIĆ LOS ATLANTYDY?

Rozszerzenie Los Atlandyty wchodzi w skład przepustki sezonowej do Assassin’s Creed Odyssey, co oznacza, że nie jest samodzielnym dodatkiem. Season passa można dokupić oddzielnie jeśli posiadacie już egzemplarz z podstawową wersję gry. W sytuacji, gdy dopiero zamierzacie zacząć przygodę z tym tytułem, to wystarczy kupić wersję Gold Edition, która oprócz podstawki zawiera także dostęp do zawartości przepustki sezonowej.

Wraz z premierą dodatków trzeba je pobrać samodzielnie, ponieważ te nie instalują się automatycznie. W zależności, na jakiej platformie gracie, musicie wejść do sklepu uPlay, Xbox Marketplace czy PlayStation Store i znaleźć w bibliotece odpowiedni epizod. Dopiero po jego pobraniu uruchamiacie grę, a wasz dziennik aktualizowany jest o nowe misje.

PRZEPUSTKA SEZONOWA ASSASSIN’S CREED ODYSSEY

Do przepustki sezonowej najnowszej odsłony Assassin’s Creed zaliczają się dwa fabularne rozszerzenia, czyli Los Atlantydy oraz Dziedzictwo Pierwszego Ostrza. Nie są to natomiast jedyne atrakcje, jakie przygotował Ubisoft. Oprócz tych dodatków, wszyscy posiadacze season passa otrzymają pełne wersje dwóch wcześniejszych odsłon serii – Assassin’s Creed III i Liberated. Co istotne, obie produkcje dostępne będą w wersjach zremasterowanych, z poprawioną oprawą wizualną, zwiększoną liczbą FPS-ów oraz lepszą rozdzielczością.

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. Ciekawe…mam przepustkę sezonowa i zakonczylem juz dostepne dodatki wlacznie z cz.1 losu atlantydy…ale jakos nie moge sie doszukac assasin3 i liberated…hmm.

Zostaw komentarz