Apple Watch 2 będzie jeszcze droższy?

0

Na cenę może wpłynąć lepszy wyświetlacz.

DigiTimes informuje, że następny zegarek Apple będzie wyposażony w wyświetlacz micro-LED, który zastąpi stosowane obecnie ekrany OLED. Technologia ta gwarantuje większą jasność i mniejsze zużycie energii. Niestety, jest też droższa, co może wpłynąć na finalną cenę urządzenia.

Źródła donoszą, że w maju 2014 roku Apple nabyło amerykańską firmę LuxVue zajmującą się produkcją wyświetlaczy micro LED, a w niespełna roku później otworzyło na Tajwanie laboratorium, którego zadaniem była praca nad nowymi technologiami ekranów.

Oczywiście, tak samo jak i inne plotki, również tę należy brać z przymrużeniem oka. Apple zazdrośnie chroni swoich tajemnic, dlatego o wiarygodności doniesień przekonamy się dopiero przy okazji prezentacji urządzenia, prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: DigiTimes


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz