Apple odnotowuje straty

6

Amerykański gigant traci zainteresowanie klientów?

Apple opublikowało podsumowanie pierwszego kwartału bieżącego roku, którego wyniki są mocno zaskakujące. Amerykańska firma od wielu sezonów realizowała plany i zazwyczaj wychodziła na prostą lub przekraczała wyznaczone cele. Tymczasem okazuje się, że Apple po raz pierwszy od trzynastu lat odnotowało spadek przychodów.

Producent zamknął kwartał 26 marca. Do tego czasu firma uzyskała obroty na poziomie 50,6 mld dolarów oraz dochody wynoszące 10,5 mld dolarów. W analogicznym okresie 2015 roku Apple wygenerowało 58 mld dolarów, a zyskało 13,6 mld dolarów. Jak widać, różnica nie jest wcale taka mała, co zresztą może potwierdzić liczba sprzedanych egzemplarzy tabletów i smartfonów.

W pierwszym kwartale ubiegłego roku Apple sprzedało prawie 10 mln więcej sztuk iPhone’ów. W ostatnich miesiącach do klientów trafiło „wyłącznie” 51,2 mln egzemplarzy smartfonów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka. Podobny spadek zaliczyły iPady. Od stycznia do końcówki marca 2016 roku rozeszło się jedynie 10,3 mln tabletów.

Powyższe liczby nadal robią wrażenie, ale firma z tak dużymi aspiracjami z pewnością odczuje spadek formy. Najbliższe miesiące powinny pokazać, czy Apple wyciągnie wnioski oraz czy wprowadzi jakieś zmiany w swojej polityce.

Źródło: Techspot

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja6 komentarzy

Zostaw komentarz